nauka jazdy

Na co zwracać uwagę kupując nowy samochód?

Kupno nowego, używanego samochodu to często duże ryzyko, szczególnie w naszym kraju. Wiele samochód, ma swoje większe lub mniejsze przygody, które są skrupulatnie ukrywane przed kupującym, żeby nie okazało się nie daj Boże, że był gdzieś uderzony.

Kupno samochodu to niemal jedyny czas gdy zaglądamy pod matę bagażnika

maty i dywaniki Wiadomo, że sprzedawca zrobi to najtańszym kosztem, żeby tylko jakoś to wyglądało, bez jakiejś większej staranności. Kupujący musi być bardzo czujny, bo o ile była to jakaś parkingówka, to z bogiem sprawa, jednak jeżeli był to dzwon przy prędkości 90km/h w drzewo bokiem, albo czołowo, spraw nie jest tak przyjemna. Niestety nie jeden samochód u nas w kraju przeżywa drugą młodość, bo ktoś właśnie zastosował kurację szpachlową dla niego. Gdzie więc patrzeć, czy wszystko jest w porządku? Po pierwsze i najważniejsze dobrze przyjrzeć się z zewnątrz i przebadać albo za pomocą miernika lakieru albo za pomocą zwykłego słabego magnesu gdzie jest szpachla. Po drugie, dobrze odchylić maty do bagażnika, i tapicerkę tam, żeby zobaczyć, czy nie było jakiegoś spawu. Ponad to, warto również zajrzeć pod dywaniki samochodowe gumowe ale tak samo pod dywaniki samochodowe welurowe. W sumie to już same dywaniki samochodowe dużo mogą powiedzieć o samochodzie, chyba, że widzimy, że ewidentnie były zmienione całkiem nie dawno. W takim przypadku nie ma co się nimi sugerować.

Jednak w każdym obejrzanym samochodzie warto przepatrzeć wszystko, każde miejsce, ponieważ każda wada, jaką znajdziemy pozwoli nam wynegocjować lepszą cenę, ale również pozwoli nam uniknięcia miny, a takich dzisiaj samochodów nie brakuje na Polskich drogach.

Więcej można przeczytać na stronie:

http://motoryzacyjny.pl/8-dywaniki-do-bagaznika