Kudowa-Zdrój miasto

Zwiedzanie Kudowy-Zdroju

Chcesz mile spędzić czas zwiedzając piękne miejsca? Koniecznie musisz przyjechać do Kudowy-Zdroju. Miasto to charakteryzuje się malowniczym krajobrazem i atrakcjami turystycznymi. Miejscowość tą znajdziesz przy samej granicy z Czechami.

Co ciekawego można zwiedzić w Kudowa Zdrój?

Kudowa-Zdrój miastoWalory przyrodnicze zachęcają turystów z całej Polski do odwiedzenia tego słynnego miasteczka. Właściwie co tam się znajduje? Zobacz podziwianą Kaplicę Czaszek, odwiedź Ruchomą Szopkę i krocz szlakami turystycznymi takimi jak Szlak Ginących Zawodów. Popraw swój stan zdrowia w Parku Zdrojowym, jednym z najpopularniejszych w Polsce uzdrowisk. Jeśli masz problemy z układem krwionośnym czy pokarmowym, ten punkt jest obowiązkowy. Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych, weź strój kąpielowy, żeby zabawić się w Basenie Wodny Świat, a także przejdź przez Park Linowy z małym dreszczykiem emocji. W Kudowie Zdrój w okresie letnim odbywa się festiwal moniuszkowski, na którym będziesz mógł usłyszeć znakomitych kompozytorów. Głównie będą tam przedstawiane utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Władysława Żeleńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i przede wszystkim samego Stanisława Moniuszki. Wielbiciele zwierząt też znajdą tu coś dla siebie w Safari ZOO w Dvur Kralove. Skorzystaj z dobrej jakości sprzętu sportowego wypożyczalni. Chciałbyś spróbować jazdy konnej? Tutaj także to znajdziesz. Region ten obfituje w niezwykle budowle. Podziwiaj kunsztowne bogactwo architektury dolnośląskiej. Zobacz pałace, dwory, zamki i wieże rycerskie, które otaczają stare, ale i piękne parki. Rozkoszuj się ciszą i spokojem jakie rządzą w miejscowości Kudowa Zdrój.

To nie wszystko! Przyjedź i sam się przekonaj czym jeszcze mogą Cię pozytywnie zaskoczyć polskie góry. Podsumowując czeka Cię tutaj fantastyczna przygoda.