Znakomite formy odlewnicze

Zainteresowanie szeroko rozumianym rękodziełem bije w ostatnich latach wszelkie rekordy. Niektóre osoby traktują to na zasadzie hobbystycznej ale szerokie grono uczyniło z niego źródło utrzymania. Tendencji tej sprzyja rozwój najróżniejszych kanałów tematycznych oraz fachowych portali internetowych gdzie można zasięgnąć porad.

Forma z silikonu do wykonania odlewu

formy silikonowe cenaSilikon jest tworzywem syntetycznym o bardzo ciekawych właściwościach. Jedną z nich jest znakomita antyadhezja, co oznacza bardzo małą przyczepność. Ma to ogromne znaczenie w przypadku wykonywania rozmaitych odlewów gdyż masa plastyczna po wyschnięciu bardzo łatwo 'odchodzi” od formy nawet w przypadku dużej liczby detali. Miłośnicy wykonywania rozmaitych odlewów mają na rynku do dyspozycji bardzo dużą i zróżnicowaną ofertę silikonowych form do odlewów. Jeżeli chcemy się zaopatrzyć w gotowe formy silikonowe cena ich będzie się wahać w zależności od ilości wzorów na arkuszu oraz stopnia ich skomplikowania. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z oferty licznych sklepów internetowych oferujących te produkty najtaniej. Oczywiście przed zakupem należy porównać oferowane przez sklepy warianty cenowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla ambitniejszych twórców jest wykonanie formy odlewniczej samemu. Podniesie to prestiż autora oraz zwiększy rangę jego dzieła. W tym wypadku należy skorzystać z dwuskładnikowego silikonu kondensacyjnego dostępnego w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Po zmieszaniu silikonu z utwardzaczem uzyskujemy po pewnym czasie masę plastyczną gotową do wykonania dowolnego odlewu.

Masy plastyczne, z których możemy wykonywać odlewy są bardzo różnorodne. Jeżeli forma silikonowa jest dopuszczona do kontaktu z żywnością można wykonywać odlewy z czekolady, masy lukrowej lub marcepanowej. W innym przypadku można odlewać przedmioty z gipsu, betonu, żywicy, wosku lub mydła.