Zdrowy i naturalny makijaż wegański

Odkąd tylko mogłam uwielbiałam się malować. Oprócz tego że maluje siebie, maluję też bliższe i dalsze znajome na różnego rodzaju okoliczności. Makijaż jest moją pasją i sposobem na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Gdy przeszłam na weganizm musiałam zmienić również kolorowe kosmetyki.

Makijaż kosmetykami dla wegan

wegański makijażJakiś czas temu przeszłam na weganizm w związku z tym zmieniły się moje nawyki nie tylko dotyczące spożywania produktów mięsnych i pochodzenia zwierzęcego, ale również dotyczące kosmetyków i odzieży. Musiałam prześwietlić swoją garderobę i pozbyć się z niej ciuchów zawierających wełnę, jedwab i naturalną skórę. Oprócz tego musiałam zrobić porządek w kosmetykach do pielęgnacji ciała i makijażu. Te które nie nadawały się do użycia oddałam koleżance i siostrom. Sama zaś musiałam zakupić wszystkie niezbędne kosmetyki do makijażu. Tak aby nadal móc malować siebie i innych w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Zaczęłam robić research kosmetyków do makijażu i okazało się że jest ich na rynku całkiem sporo. Wiele wegańskich marek promuje również naturalny makijaż podkreślający delikatną naturę kobiet. Wegański makijaż opiera się na kosmetykach pochodzących w stu procentach z ekologicznych składników. Dzięki czemu są one bezpieczne dla kobiet. Naturalny make-up promowany przez wiele makijażowych marek ma za zadanie przede wszystkim podkreślić atuty każdej kobiety. Wyjątkowość tych kosmetyków polega na tym, że mogą mieć różne zastosowanie. I tak na przykład róż do policzków może stać się również cieniem do powiek. To pozwala nam na wykorzystanie w pełni każdego naturalnego produktu. Moje koleżanki z zaciekawieniem czekały na efekty nowego makijażu. Same przyznały później, że naturalny makijaż pasuje bardziej do ich osobowości i czują się w takim wydaniu wyjątkowo.

Naturalne kosmetyki są warte swojej ceny. Wykonanie takiego naturalnego makijażu nie różni się niczym od wykonania makijażu kosmetykami z drogerii. Kosmetyki wegańskie doskonale podkreślają nasze atuty i kamuflują niedoskonałości. Oprócz tego nawilżają i chronią naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.