Zdrowa i zbilansowana karma dla suk szczennych

Rozwój psa zaczyna się już w fazie prenatalnej. Oznacza to, że wszystko co w trakcie swojej ciąży przeżywa suka odbija się na późniejszym zdrowiu i kondycji szczeniaka. Stres, niedobory i zła dieta, a nawet brak aktywności. Wszystko może mieć ogromny wpływ na późniejszy wzrost i rozwój psychiczny młodego psa. Dbając o odpowiedni stan matki możemy uniknąć wielu problemów zdrowotnych u jej szczeniaków.

Zdrowe karmy dla suczek szczennych

zbilansowana karma dla suk szczennychOkres prenatalny ma ogromne znaczenie dla zdrowia przyszłych szczeniąt. Każdy czynnik, który w negatywny sposób odbija się na stanie psychicznym i fizycznym matki jest krytycznym punktem dającym o sobie znać w późniejszych fazach rozwoju młodych psów. Problemy behawioralne, wady wrodzone i choroby. Wielu uciążliwych problemów można było uniknąć, gdyby dołożyć wszelkich starań do zagwarantowania suczce maksymalnie bezpiecznych i odpowiednich warunków życia. W tym najbardziej istotną rolę pełni dieta. Zbilansowana karma dla suk szczennych to najważniejszy fundament, który gwarantuje nam maksymalne zdrowie i odporność młodych szczeniąt. Każdy niedobór w makro i mikro elementy, a także stres i zmiany pozostawiają piętno na urodzonych psach. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o wszystkie szczegóły i czynniki, na które mamy realny wpływ. Dieta, która ma podstawowy wpływ na rozwój czworonogów to nasza odpowiedzialność. Odpowiedzialność jako hodowców czy właścicieli za zdrowe i spokojne życie naszych czworonożnych przyjaciół.

Odpowiednio dobrana dieta, która uwzględnia potrzeby psów, pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób i problemów. Wszelkie niedobory mogą mieć faktycznie niezwykle zgubny wpływ na ich zdrowie. Zaufana karma, która gwarantuje pełną gamę potrzebnych elementów to czynnik, którego wybór nie powinniśmy pozostawić przypadkowi.