Zakup silosu paszowego

Hodowla zwierząt gospodarskich przeznaczonych na ubój wiąże się z odpowiednimi budynkami, w których dany gatunek rośnie, oraz silosami, w których przechowywana jest pasza dla takich zwierząt. Szczególnie, jeśli chodzi o trzodę chlewną, opas tego gatunku wymaga ciągłego dostępu do przeznaczonej dla nich paszy.

Zapasowa pasza dla wielkich hodowli

silosy paszoweHodowca zajmujący się opasem najbardziej popularnych gatunków zwierząt gospodarskich (bydło, trzoda chlewna), musi wiedzieć, że ilość zjadanego przez te zwierzęta jedzenia, może być bardzo duża. Nie zawsze jest dostęp do świeżej trawy, czy innych produktów dla opasów. Żyjemy w kraju o zmiennej pogodzie. W lecie jest dużo trawy, w zimie racze nie. Chyba, że hodowca zaopatrzy się wcześniej w odpowiednią paszę dla swoich zwierząt. Wtedy nie musi się martwić o to, że paszy braknie i będzie musiał wcześniej oddać zwierzęta na ubój. Jest to bardzo nieopłacalne, szczególnie w wielkich hodowlach. Dlatego – aby zachować ciągłość żywienia – warto zakupić silosy paszowe, mogące pomieścić taką ilość paszy, jaką dany hodowca potrzebuje na określony czas. Czyli – do następnych zbiorów. Silosy wykonywane są z blachy falistej, ocynkowanej. Daje im to dużą wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne. Nie należy zapominać, że taki silos będzie stał zazwyczaj na zewnątrz i będzie narażony na deszcze (często kwaśne), promienie słoneczne UV itp. Silosy posiadają różną wielkość i w zależności od potrzeb, można wybrać odpowiedni.

Przy dużych hodowlach silosy są niezbędne. Mogą przechowywać paszę dla różnego rodzaju zwierząt. Wszystko zależy od tego, czym hodowca zajmuje się w danej chwili. Jeśli ma np. na wykarmieniu kilkaset sztuk trzody chlewnej, raczej nie poradziłby sobie bez odpowiedniego silosu paszowego.