Zakup okładów żelowych

Z pewnością każdy z nas czasem odczuwa ból w różnych miejscach na ciele. Przyczyn może być naprawdę wiele, jednak nie powinniśmy bagatelizować objawów bólowych. Co możemy zrobić? Często wskazane jest zastosowanie okładów żelowych, które dostępne są w aptekach. Jakie mają działanie? Kiedy naprawdę warto po nie sięgnąć?

Zastosowanie okładów żelowych

Okłady żeloweDolegliwości bólowe mogą mieć różną przyczynę. Czasem powodem może być przebyty uraz bądź przeciążenie stawów. Wówczas, w takich przypadkach swoje zastosowanie znajdują okłady żelowe. W sprzedaży dostępne są okłady zimne, które znajdują swoje zastosowanie w przypadku stłuczeń i urazów. Przydatne są, kiedy pojawi się krwiak, ponieważ jego schłodzenie spowoduje zmniejszenie bólu oraz obrzęku. Zimne okłady pozwalają zmniejszyć stan zapalny. Trzeba je stosować przy kontuzjach, bólach głowy, zębów czy przy zapaleniu stawów. Jak prawidłowo przykładać taki kompres? Na pewno nie bezpośrednio na skórę, ponieważ może spowodować to odmrożenie tkanek. Okład można owinąć w ręcznik i używać nawet przez dwadzieścia minut. W aptekach znajdziemy także rozgrzewające okłady żelowe, które używane są przy bólach reumatycznych oraz mięśniowych. Wskazane są przy problemach z krążeniem. Takie okłady poprawiają również pracę mięśni i dają ulgę po intensywnym treningu, dlatego chętnie stosowane są przez sportowców. Każdy z nas powinien je posiadać w swoim domu, aby użyć w razie potrzeby.

W aptekach znajdziemy wiele przydatnych leków. Czasem warto zaopatrzyć się w przydatne rzeczy, które znajdą swoje zastosowanie w przypadku kontuzji czy urazu. Polecany jest zakup okładów żelowych, zarówno chłodzących, jak i rozgrzewających. Zajmują niewiele miejsca, można przykładać je do różnych części ciała, a ich użycie przynosi dużą ulgę w wielu sytuacjach.