okna

Zabezpieczenie okna dla dzieci

Od momentu, kiedy dowiadujesz się, ze zostaniesz rodzicem zaczynasz martwić się jak zabezpieczyć przyszłość Twojego dziecka. Starasz się, aby wszystko co posiadasz w domu było w jak największym stopniu bezpieczne dla Twojego maleństwa.

Okna z Grójca i bezpieczeństwo

oknaZaczynasz wtykać plastikowe wtyczki do kontaktu, by tylko nie poraziło się prądem, przyklejasz zaczepy na szafki kuchenne i każde inne, byleby tylko nie zrobiło sobie krzywdy. Zabezpieczenie przestrzeni, które mogą mieć bezpośredni wpływ na życie i zdrowie Twojego dziecka jest kwestią priorytetową. Jak mówi pani Malwina, która pracuje jako architekt wnętrz w mieście z dzielnicą Grójec ważne jest także zabezpieczenie okien. W czasie, kiedy dziecko jest jeszcze małe wydaje się nam, że mamy czas na takie rzeczy. Jednak dziecko systematycznie zaczyna dorastać i rosnąć. Za początku raczkuje, później staje na własnych nogach. Często, gdy nie może do czegoś dosięgnąć korzysta z rzeczy wyższych, na które może się wdrapać, dla przykładu taborety czy krzesełka. Gdy stanie na nich, otworzy okna-Grójec i co wówczas? Jeżeli nie zareagujemy w odpowiedni sposób możemy być pewni, że tragedia jest blisko. Ile razy słyszało się o tym, że jakieś dziecko nieszczęśliwie wypadło z okna?

Gdyby tylko rodzice pomyśleli o odpowiednim zabezpieczeniu, nie mówiąc, że mają jeszcze sporo czasu zanim dziecko zacznie dosięgać do klamki można byłoby uniknąć tych niebezpiecznych i traumatycznych przeżyć. A jak mówi pani Malwina zabezpieczenie okna przed takimi maleństwami dla rodziców powinno być kwestią priorytetową, o której powinno myśleć się od razu a nie za parę lat.