Zabawka w formie interaktywnej małpki

Noworodki i niemowlaki rozwijają się niesamowicie szybko, bo jest to uwarunkowane fizjologicznie. Starsze dzieci także chłoną wiedzę jak gąbką, dlatego trzeba imię tym pomagać i dostarczać dodatkowych bodźców sensorycznych. 

Jak wyglądają małpki interaktywne? 

małpka interaktywnaDla najmłodszych dzieci wystarczą proste zabawki, które rozwijają jedną, lub dwie umiejętności naraz. Im starsze dziecko, tym lepiej sobie poradzi że skomplikowanymi zabawkami. Małpka interaktywna jest stworzona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Jest to mała małpka wykonana z elastycznego tworzywa, którą możemy założyć na palec, przyczepić do plecaka, czy kluczy. Małpki posiadają specjalne sensory ruchu i wzroku, dzięki czemu reagują na dziecko i inne małpki w otoczeniu. Mogą wydawać przeróżne dźwięki i ruchy. Do ich repertuaru należy gruchanie, mówienie, mruganie powiekami, czy radosne popiskiwanie. Interaktywne zabawki uczą dzieci wchodzenia w relacje. Małpka może być świetnym pomysłem na prezent, gdyż jest to modna zabawka wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Możemy ją zawiesić na palcu do góry nogami na zawiniętym ogonie, aby wydała z siebie śmieszne dźwięki. Jest ona dostępna w wielu wariantach kolorystycznych tak aby każde dziecko znalazło swój ulubiony model. Mają one bardzo przyczepne łapki, które kurczowo się trzymają złapanych elementów. Małpki w wersji interaktywnej są sprzedawane w estetycznych pudełkach po jednej sztuce. Są wykonane z bezpiecznych materiałów, które posiadają certyfikaty jakości. 

Zakup małpki interaktywnej to koszt około siedemdziesięciu złotych. Mogą się nimi bawić chłopcy i dziewczynki, ponieważ mają jasne i ciemne kolory. Interaktywne zabawki są przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, a jeżeli dajemy je wcześniej, to tylko pod opieką rodzica.