Z jakimi blatami komponują się kamienne posadzki?

Higiena to bardzo ważny aspekt naszego życia. Budując dom, czy remontując mieszkanie musimy szczególną uwagę przykładać do tego, aby nasze wnętrza były łatwe do utrzymania w czystości, posadzki spełniały swoją rolą, rozwiązania były proste, a jednocześnie posiadały aspekt wizualny. Kuchnia oraz łazienka to pomieszczenia szczególnie związane z higieną. Muszą więc spełniać nasze wymagania nie tylko wizualne, ale także techniczne. Dlatego bardzo ważnym wyborem są blaty kuchenne i blaty łazienkowe.

Blaty i posadzki kamienne – co wybrać do naszej kuchni?

posadzki kamienneJaki rodzaj blatu wybrać, aby był łatwy do utrzymania w czystości? Istnieje wiele rodzajów, najbardziej popularne i estetyczne to blaty szklane, blaty stalowe oraz blaty z kamienia naturalnego. Blaty kuchenne i blaty łazienkowe wykonane ze szkła cieszą się coraz to większą popularnością. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć szmatką wszystkie zanieczyszczenia. Szklany blat po uprzednim zabezpieczeniu siatką oraz po wykonaniu hartowania szkła odporny jest na zarysowania, pęknięcia oraz wysokie temperatury. Coraz częściej stosujemy także kolorowe podświetlenie szklanych blatów, dzięki czemu zyskujemy nowoczesny, klimatyczny wygląd naszych pomieszczeń. Idealnie łączą się z nimi posadzki kamienne. Kolejnym rozwiązaniem są blaty kuchenne i blaty łazienkowe wykonane ze stali lub aluminium. Szczególnie polecane są blaty wykonane ze stali kwasoodpornej, która ma największą trwałość i odporność na korozję. Ten rodzaj tworzywa jest bardzo higieniczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Jego dodatkowym atutem jest to, iż optycznie powiększa wnętrze, nadaje się więc idealnie do małych kuchni i łazienek. Jest odporny na wilgoć, a także pasuje do większości sprzętów agd w kuchni oraz dodatków ze stali w łazience. Blaty kuchenne oraz blaty łazienkowe wykonane z kamienia naturalnego to także godna polecenia propozycja.

Kamień naturalny odporny jest na wilgoć, zarysowania oraz wysokie temperatury, dlatego też można zauważyć wzrost zainteresowania posadzkami kamiennymi. Jeżeli zaś chodzi o blaty, preferowane są blaty kamienne wykonane z granitu, które chronią powierzchnię przed zaplamieniami. Blat kamienny to inwestycja na długie lata, ponieważ są praktycznie niezniszczalne. Ich szeroka gama kolorystyczna pozwoli dobrać odpowiedni dla swoich wnętrz wzór oraz odcień.