Wytworny stolik drewniany w stylu art deco

Art deco to inne, równie popularne określenie stylu w sztuce i architekturze. Inna nazwa to oczywiście secesja. Do dziś można kupić antyki, czyli wytworne meble utrzymane w stylistyce art deco. Wyróżniają się doskonałym wykonaniem, pięknem i estetyką. To meble na lata. Dzięki stolikom secesyjnym każde wnętrze zyska niepowtarzalny charakter.

 Antyki secesyjne odmienią wnętrze salonu

stolik art decoW salonie powinny znajdować się meble najwyższej jakości. Należy do nich wytworny stolik art deco wykonany z drewna. Czym wyróżniają się meble secesyjne na  tle innych produktów do domu? Przede wszystkim jakością i oryginalnością. Nie ma dwóch identycznych stolików lub szafek. Antyki spod znaku art deco są poszukiwane przez znawców sztuki i koneserów dobrego smaku. Ustawienie takiego stolika kawowego w salonie gwarantuje piękny widok na wnętrze pokoju. Inne cechy mebli secesyjnych, to owalne kształty. Twórcy secesji lubili płynną linię. Unikali katów i krawędzi. Dlatego meble art deco posiadają zaokrąglone krawędzie. Są dzięki temu bezpieczne, np. gdy w domu przebywają małe dzieci. Do produkcji stolików w stylu art deco, wykorzystywane są unikatowe, tropikalne gatunki drewna, np. heban, mahoń. Modne jest także intarsjowanie mebli, czyli łączenie różnych barw, np. drewna ciemnego z drewnem jasnym. Takie stoliki z intarsjowanymi blatami są najcenniejsze i najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów antyków.

Szukając mebli do salonu, warto zwrócić uwagę na antyki i stoliki stylizowane na art deco. Są bardzo estetyczne, mają wysoką jakość i wyróżniają się pięknymi kształtami. Meble secesyjne pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do wnętrz w stylu vintage, np. do mieszkań w dawnych, przedwojennych kamienicach. Oryginalne stoliki z epoki art deco można nabyć w antykwariatach.