Wykorzystanie niklu w stopach stali żaroodpornej

Poprzez dodanie chromu, molibdenu, wolframu, wanadu, tytanu itp., Można wzmocnić matrycę stali, podnieść temperaturę rekrystalizacji i wytworzyć węglik o podwyższonej fazie lub związki międzymetaliczne, takie jak Cr23C6, VC, TiC itp. Te utwardzone fazy są stabilne w wysokich temperaturach, nierozpuszczalne, nie agregują i nie rosną, zachowując twardość. Nikiel dodawano głównie w celu uzyskania austenitu.

Niestandardowe stopy stali żaroodpornej

producent stali żaroodpornej 1.4841Atomy austenityczne są ułożone ściślej niż atomy ferrytu, a siła wiązania między atomami jest silniejsza. Austenit jest więc silniejszy w wysokich temperaturach. Widać, że wytrzymałość stali żaroodpornej na wysoką temperaturę jest związana nie tylko ze składem chemicznym, ale także z budową. Zwraca na to uwagę każdy producent stali żaroodpornej 1.4841 Piec ze stali żaroodpornej można podzielić na piec przykrywkowy, piec do azotowania, piec do nawęglania, piec do anyżu gwiazdowego, piec cylindryczny, piec do obróbki cieplnej, piec CRMNN, piec odśrodkowy itp. Może również produkować niestandardowy zbiornik pieca zgodnie z wymaganiami klientów , który może wytrzymać wysoką temperaturę 1150 stopni i niełatwy do denaturacji, odporny na ciepło i korozję. Rudy siarczku niklu można podzielić na trzy klasy: rudę specjalną bogatą, rudę bogatą, rudę ubogą z zawartością niklu. Potrzebujesz bogatych rud i zubożonej rudy poprzez separację minerałów, aby uzyskać koncentrat niklu, a następnie ponownie wytop szczególnie bogatą rudę bezpośrednio do wytopu w piecu.

Proszek niklowy jest bardzo ważnym surowcem metalowym, głównym celem niklu jest produkcja stali nierdzewnej, stali wysokostopowej niklu i stali konstrukcyjnej stopowej, która jest szeroko stosowana w samolotach, radarach, pociskach rakietowych, czołgach, statkach, statkach kosmicznych, reaktorach atomowych i innych wojskowych gałęziach przemysłu wytwórczego stal konstrukcyjna z niklem.