Wykonywanie dociepleń za pomoca piany

Wykonywanie ociepleń za pomocą pianek jest jednym z najbardziej wydajnych sposobów zapobiegania wychłodzeniu się poddaszy czy obiektów przemysłowych. Dzięki firmom, których pracownicy dysponują profesjonalnym sprzętem, możliwe jest szybkie nałożenie pianki w każdym miejscu. Za stosowaniem tej technologii przemawia wiele czynników, które mogą skupiać się nie tylko wokół wygody, ale także walorów technicznych.

Dlaczego warto stosować piankę do ociepleń?

ocieplanie pianąJednym z walorów tego rodzaju pianek jest fakt, iż nie ulegają one skurczeniu po nałożeniu za pomocą agregatu natryskowego. Ocieplanie pianą może być zatem wykonywane bez obaw o to, iż piana straci swoje właściwości, i nie będzie spełniać wcześniej założonych zadań. Jednym z głównych walorów tego typu pian są właściwości wygłuszające. Dzięki temu, iż możliwe jest położenie jej w domu jednorodzinnym, mamy możliwość odizolowania swojej uwagi od uciążliwych hałasów, dobiegających z zewnątrz. Tę samą właściwość wykorzystują właściciele hal produkcyjnych, gdzie ocieplenie może spełniać rolę wygłuszającą, zapewniającą generowanie mniejszego hałasu na terenie firmy. Nakładanie tego typu pianek ma to do siebie, iż nie wymaga stosowania żadnych elementów łączących, gdyż cała masa ma jednolitą, zwartą strukturę. To powoduje, iż samo nałożenie pianki jest niezwykle proste, a jej właściwości mogą być wykorzystywane od razu po nałożeniu.

Piany poliuretanowe są z powodzeniem stosowane także po to, aby wzmocnić konstrukcję obiektów przemysłowych. Nie obciążenie konstrukcji nazbyt dużą masą ma także wpływ na dobre właściwości izolacyjne piany. izolacje hal wykonuje się często pod dachem, co ma za zadanie zapobiec uciekaniu ciepłego powietrza na zewnątrz przez szczeliny w pokryciu dachowym.