Wygodne rękawice do sportów walki

Mieszane sztuki walki, czyli MMA, są połączeniem wielu różnych stylów sportów walki, aczkolwiek nadal pozostają sportem, dlatego też wciąż używane są w nich elementy wyposażenia ochronnego. Rękawice do mieszanych sztuk walki są jednym z dwóch, oprócz osłony głowy, elementów wyposażenia bez którego żaden zawodnik nie może się obyć.

Rękawice do sportów kontaktowych

rękawice do mmaJednym ze sportów jakie są częścią MMA jest oczywiście boks, aczkolwiek rękawice używane przez zawodników są całkowicie inne niż warianty bokserskie. Rękawice do MMA przypominają bardziej rękawice do jazdy rowerowej, gdyż są dość cienkie, i posiadają tylko poduszki osłaniające kości, a tym samym zapobiegające poważniejszym obrażeniom po uderzeniu. Zdecydowana większość nie posiada palców, i pozwala na bardzo precyzyjne wykonywanie najróżniejszych technik i ciosów, nie ogranicza ruchu, i nie powoduje dyskomfortu. W zależności od rodzaju, rękawice mogą nawet nie mieć wewnętrznej części. Takie rękawice noszone są przede wszystkim przez zawodników technicznych, preferujących chwyty, wymagające największej swobody ruchu. Każdy rodzaj rękawic do MMA jest lekki, wygodny, i niemal niezauważalny podczas normalnego treningu czy nawet na turnieju. Większość takich rękawic pozwala na dobre dopasowanie obwodu nadgarstka, a w sklepach sportowych można dostać rękawice przystosowane do konkretnych stylów walki.

Dla zawodników preferujących uderzenia są tam rękawice z większymi poduszkami, osłaniającymi nie tylko dłonie, ale również przeciwników przed najgorszymi obrażeniami. Lżejsze i cieńsze rękawice, natomiast, są przeznaczone dla bardziej technicznych zawodników, preferujących chwyty i rzuty ponad uderzeniami. Do każdego stylu można znaleźć pasujące rękawice z dobrą charakterystyką.