Wygodne okrycie kąpielowe

 

Świeżo upieczeni rodzice, obawiają się pielęgnacji dziecka, ponieważ nie mają jeszcze wprawy i nie chcą zrobić maluszkowi krzywdy. Najtrudniej jest zawsze z kąpielą, ale jeżeli ma się pod ręką odpowiednie artykuły i przybory, to jest to znacznie prostsze.

Czym okrywać dziecko po kąpieli?

Okrycie kąpielowe z kapturemKąpiąc noworodka lub kilkumiesięcznego niemowlaka, trzeba szczególnie uważać, ponieważ jest on całkowicie bezbronny i nie potrafi się utrzymać na wodzie. Zaraz po kąpieli, najlepiej założyć na niego okrycie kąpielowe z kapturem, które szybko wchłonie wodę z całego ciała. Innymi słowy, są to ręczniki w doszytym kapturkiem na środku, dzięki czemu okrywami nimi ciało dziecka oraz główkę w jednym momencie. Tego typu okrycie może być wykonane z grubszej bawełny, włókien bambusowych lub popularnego materiału frote. Wszystkie są bardzo delikatne w dotyku i świetnie chłoną wodę, więc doskonale się sprawdzą. Dla dzieci ręczniki kąpielowe mają przeróżne kolory i wzory, aby zachęcić maluchów do ich używania. Ręcznik może być w kształcie kwadratu lub prostokąta, które na środku z jednej strony mają niewielki kaptur będący w stanie zakryć całą główkę malucha. Przeważnie w sprzedaż znajdziemy okrycia kąpielowe w jednym, uniwersalnym rozmiarze, gdyż są one stosowane u małych dzieci, większe pociechy korzystają już z klasycznych ręczników kąpielowych. Są one solidnie wykonane i można je bezpiecznie prać w pralce z innymi rzeczami, nawet w sześćdziesięciu stopniach Celsjusza. Przy jednym dziecku, przydadzą się przynajmniej dwa okrycia.

Tego typu produkt jest najczęściej jednym z elementów zestawu kąpielowego dla maluszka, gdyż jest przydatny od pierwszych dni życia. Można je także kupować oddzielnie na sztuki i cena ich kształtuje się na poziomie od trzydziestu do sześćdziesięciu złotych.