Wygodna bielizna dla ciężarnych

Ciąża jest wyjątkowym czasem dla każdej kobiety. Przez dziewięć miesięcy przygotowuje się ona na przywitanie nowego członka rodziny i jest to bardzo miłe zadanie. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o ubranie w czasie ciąży.

W jakiej bieliźnie chodzą ciężarne kobiety?

bielizna dla ciężarnychKażda ciąża jest inna, jednak każda kobieta z pewnością w niej przytyje. To ile kilogramów przybędzie, jest kwestią indywidualną. Większość ciężarnych przestaje się mieścić w dotychczasowych ubraniach od około czwartego miesiąca. To najwyższy czas, żeby zadbać o garderobę. Na pewno potrzebne będą sukienki, spodnie, tuniki czy bielizna dla ciężarnych. Są to specjalnie szyte ubrania, które mają inny krój niż klasyczna odzież. Szczególnie ważna jest bielizna, bo jest najbliżej ciała. Musi być przede wszystkim wygodna i przepuszczająca powietrze. Majtki dla ciężarnych mogą mieć wysoki stan, aby zakryć brzuszek lub w wersji biodrówek i kończyć się pod brzuchem. Przy wyborze biustonosza, warto zrezygnować z usztywnianych modeli, bo mogą być niewygodne przy stale powiększającym się biuście. W okresie ciąży najlepiej się sprawdzają sportowe staniki lub modele z miękkimi miseczkami. Można także pod koniec ciąży kupić biustonosz do karmienia, który także jest miękki, ale posiada odpinane ramiączka. Stanik dla kobiety w ciąży, nie powinien być zbyt obcisły, ponieważ już od około piątego miesiąca, z kobiecych piersi może się wydostawać mleko. Aby uniknąć krępujących plam na odzieży, koniecznie trzeba nosić w staniku wkładki laktacyjne.

Jak widać, wybór stanika dla kobiety w ciąży nie jest prosty i na pewno nie można go kupować bez przymierzania. Nie ma też sensu kupować bielizny z wyprzedzeniem, ponieważ kobiece ciała dynamicznie się zmienia. Biustonosz pasujący w jednym miesiącu, w kolejnym będzie za ciasny.