Wybieramy grzejnik – na co zwracać uwagę?

Wybierając grzejniki do swojego domu powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego wygląd oraz moc, ale również na materiał z jakiego został wykonany. Współczesne modele grzejników najczęściej wykonane są ze stali, ale można również kupić aluminiowe czy żeliwne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze grzejnika?

grzejniki stelradZanim zlecimy wykonawcy wykonanie instalacji c.o. warto zastanowić się nad rozmieszczeniem, rodzajem a także sposobem podłączenia grzejników. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względu na funkcjonowanie ogrzewania, ale również na estetykę samego podłączenia. Jeśli zdecydujemy się na cały system grzewczy (od kotła aż do grzejnika) oferowanego przez jednego producenta mamy pewność, że wszystkie elementy są do siebie dopasowane a wszystkie urządzenia będą ze sobą współpracowały prawidłowo. Zazwyczaj wybierając grzejnik patrzymy na jego wygląd a także cenę, co jest złym postępowaniem. Niska cena nie zapewni nam dobrzej jakości grzejnika, który będzie miał odpowiednią moc grzewczą do ogrzania danego pomieszczenia w każdych warunkach. Są to oczywiście ważne cechy przy wyborze, ale należy pamiętać o tym, że grzejniki c.o. różnią się materiałem, z którego zostały wykonane, pojemnością wodną oraz konstrukcją a ta ma wpływ na przekazywanie ciepła. To również należy wziąć pod uwagę wybierając grzejniki stelrad. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni jakie grzejniki powinniśmy wybrać to warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Ten na pewno nam pomoże w podjęciu decyzji.

Najchętniej kupowanymi grzejnikami są grzejniki stalowe, które swoją popularność zawdzięczają dużej różnorodności wymiarów. Z kolei wśród nich najpopularniejsze są grzejniki płytowe. Sprawdzają się one w sytuacji, w której zależy nam na dużej mocy przy zachowaniu niewielkich rozmiarów grzejnika.