trener personalny

Wszystko o trenerze personalnym i treningu

Wraz z wybuchem mody na zdrowy tryb życia i silne, szczupłe ciało, pojawiły się wręcz tysiące cudownych diet i programów treningowych. Każdy trener chciał bowiem wybić się na tym wąskim rynku i zyskać sobie jak największą liczbę klientów.

Trener personalny ma swój ulubiony zestaw ćwiczeń

trener personalnyKażda siłownia chciała bowiem być reklamowana przez takiego specjalistę. Zarabiali oni więc naprawdę spore pieniądze, na robieniu tego co lubią. Nie można mieć więc im niczego za złe. Szczególnie, że niektóre ich twory przyniosły nam naprawdę wiele dobrego. Poza tym przyczyniają się oni nadal do tego, że coraz więcej ludzi podejmuje się ćwiczeń fizycznych i zaczyna dbać o swoje ciało. Jest to więc bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdzie stale rośnie liczba chorych na otyłość. Każdy trener personalny Kraków ma swój własny, ulubiony zestaw ćwiczeń i to go poleca większości swoich klientów. Jednak najlepszy dla ludzi, zaczynających ćwiczenia jest trening funkcjonalny. W Krakowie, Warszawie i w innych większych miastach w Polsce, znajdziemy wielu specjalistów z tej dziedziny, które pokażą nam jak poprawnie podchodzić do ćwiczeń.
Trening personalny z doświadczoną osobą pozwoli nam bowiem zorientować się jak powinniśmy wykonywać dane ćwiczenie. Nieprawidłowe odwzorowanie pozycji i zbyt mała częstotliwość, nie tylko bowiem nie przyniosą pożądanych efektów, ale również mogą nas narazić na kontuzje. Ważne jest więc aby doświadczony trener osobisty wytłumaczył nam nad czym powinniśmy się skupić. Odpowiednie przygotowanie motoryczne do tego rodzaju ćwiczeń również jest niezwykle istotne. Trening funkcjonalny, pomimo wszystkiego jest bardzo wymagający. Co prawda odwzorowuje on czynności wykonywane przez nas na co dzień, jednak wszystko odbywa się w zdecydowanie szybszym tempie.

Należy więc odpowiednio dawkować tego rodzaju treningi, aby nie przeciążyć organizmu. Zaleca się ćwiczyć od dwóch do trzech razy w tygodniu. Taki system z pewnością przyniesie wielkie efekty, jeżeli będziemy wykonywać ćwiczenia poprawnie.