Podnośnik sufitowy

Wózek w wyniku wypadku w pracy i co dalej?

Nie raz i nie dwa słyszy się w mediach, że wskutek nie odpowiedniego zabezpieczenia maszyny czy też nieuwagi samego pracownika uległ on wypadkowi, na skutek którego doszło to albo do utraty jakiejś kończyny czy ogólnie mówiąc do utraty sprawności ruchowej, co kończy się tym, że taki pracownik ląduje na wózku inwalidzkim.

Co zrobić w przypadku wypadku w pracy?

Podnośnik sufitowyI co wówczas, kiedy w trakcie pracy odnieśliśmy takie obrażenia, które ograniczyły nasza sprawność ruchową. Raz, że jeżeli wypadek ten był z winy pracodawcy, czyli nie było odpowiednich zabezpieczeń lub źle były dobrane godziny pracy ( za mało przerw do wykonywanej pracy) wówczas to można starać się o odszkodowanie Pieniądze z takiego odszkodowania warto przeznaczyć na zakup tak zwanych ułatwień, wśród których można wymienić takie rozwiązania jak: podnośnik sufitowy, schodołazy przede wszystkim warto tu rozważyć schodołazy gąsienicowe oraz krzesełko schodowe, które jeśli planowana jest także rehabilitacja może okazać się także bardzo pomocne w owej rehabilitacji. Oczywiście absolutnie nie chodzi o to by wyposażać się we wszystkie wskazane udogodnienie, wybierzmy to co w przypadku naszym przypadku jest nam najbardziej potrzebne. Prawda jest jednak taka, ze jeśli chcemy w miarę normalnie funkcjonować, bez choćby jednego z takich udogodnień samodzielnie się nie obejdziemy, bo nawet pokonanie schodów we własnym domu czy tych prowadzących do własnego mieszkanie będzie wyzwaniem nie do pokonania. Oczywistym jest, że jeśli uszczerbek na zdrowiu jest trwały to nie tylko trzeba się z tym pogodzić, ale także z racji tego przysługuje się nam renta. Mniej oczywiste jest natomiast to, że jeśli wyrazimy taką chęć i będziemy się czyli na siłach mamy prawo wrócić do uprzednio wykonywanej pracy w której to ulegliśmy wypadkowi, a pracodawca nie tylko zobowiązany jest nas zatrudnić, ale także i dostosować miejsce pracy oraz budynek do naszych potrzeb. Wprawdzie jeśli chodzi tylko o pokonanie kilku schodów wystarczy schodołaz o którym już wspomniano, jednak pracodawca i tak jest dostosować takie miejsce.

Warto pamiętać o tym., że wypadek pracy w którego skutku trafiliśmy na wózek nie jest końcem świata i da się tak żyć, z drugiej strony warto też wiedzieć, co nam z racji tego wypadku się należy i nie rezygnować ze swoich praw.