Własne pole golfowe od zera

Przygotowanie terenu pod pola golfowe to prosta sprawa, przygotowanie dobrego pola to już ciężki kawał chleba, który wymaga sporej ilości doświadczenia nie tylko w dziedzinie projektowania ogrodów, ale i gry i jej zasad i możliwości. Wymaga to przede wszystkim odpowiedniej powierzchni jeśli tylko nie chcemy się zadowolić własnym minigolfem – który jest dobry, ale to nie ta skala.

Wykonanie własnego pola golfowego nie musi być trudne

Pielęgnacja ogrodówWarto na terenie od razu określić, które drzewa w pierwszej kolejności będą przeszkadzać naszym zamiarom po czym określić, czy decydujemy się na ich wycięcie. Wymagany jest pomiar średnicy drzewa, gdyż w zależności od niego i podstawy prawnej możliwe będzie potrzeba udania się do urzędu w celu złożenia wniosku o jego wycięcie – na każde drzewo potrzebny jest osobny wniosek. Po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy możemy bezproblemowo przystąpić do wycinki. Wycinka drzew nie jest procesem zbyt skomplikowany a zarazem trudnym. Większość firm, które zajmują się daną usługą jednocześnie same oferują możliwość wywozu drewna oraz usunięcia pozostałego pniaka. Frezowanie pni pozwala na szybkie usunięcie części nadziemnej oraz części podziemnej pozostawiając rozległy system korzenny, który z czasem ulegnie degradacji i rozłoży się w pożywne dla okolicznych roślin składniki. Przy projektowaniu pola należy pamiętać o rozsądnej odległości miejsca startowego od dołka, adekwatnej do umiejętności. W końcu stopniowo będziemy mogli dodawać dołki w różnych punktach pola. Nie należy też zapominać o ustawieniu kilku terenów piaszczystych czy kamienistych, które znacznie utrudnią i uatrakcyjnią rozgrywkę. Odradzamy osobiście oczka wodę, ze względu, że służą niczym magnes na piłeczki golfowe – wbrew pozorom nie pływają.
Warto zwrócić uwagę na prawidłowe nawadnianie trawy. Pielęgnacja terenów zielonych, zwłaszcza tak rozległych to nie to samo co zwykła pielęgnacja ogrodów, a to w końcu nasze pole będzie wizytówką i praktycznie jedną z pierwszych rzeczy, na które ktoś zwróci uwagę.

Stąd nie chcielibyśmy by zauważył kępki czy też całe place żółtej z braku wody trawy. Takie trawniki wymagają przy tym częstego nawożenia oraz koszenia, które przy takiej rozległości terenów najlepiej już powierzyć kosiarkom samojezdnym, które mają zdecydowanie większą sprawność i efektywność do terenów o takiej rozległości.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą:

Logo A-garden