Windykacja i poszukiwanie majątku – usługi detektywistyczne Śląsk

Bardzo często, biura i agencje detektywistyczne, mają w swojej ofercie windykację należności oraz poszukiwanie majątku. Ba! Dla wielu biur jest to podstawa prowadzonej działalności i często, wyrosły one na bazie firm windykacyjnych. Płaszczyzna poszukiwań majątku i windykacja to ciężki kawałek chleba, nawet dla kogoś kto spędził wiele lat pracując jako detektyw.

Usługi detektywistyczne Śląsk to pewność znalezienia niezbitych dowodów

usługi detektywistyczne śląskPrywatny detektyw wie, że tak naprawdę, dłużnicy, którym rzeczywiście coś w życiu nie wyszło, stracili majątek w wypadku, lub ich firma zbankrutowała, to tylko około 5% osób, które znajdują się na listach dłużnikach. Pozostali to najczęściej złodzieje i oszuści, którzy w niepłaceniu należności znaleźli swój sposób na życie. Wielu z nich, nie ma nic poza kilkoma milionami długu i nawet najlepszy detektyw, nie będzie w stanie odzyskać należności, bo po prostu, ludzie ci nie posiadają nic. Długi często powstają także przez nieodpowiednie sprawdzenie kontrahentów. Firma X, podpisuje umowę z firmą Y, nie sprawdzając jej, a w rzeczywistości firma Y, jest tylko zarejestrowaną działalnością z praktycznie zerowym majątkiem, istniejącą tylko na papierze. Przed podpisaniem, takich ryzykownych umów, warto zastanowić się, nad firmą, wykonującą usługi detektywistyczne, w zakresie sprawdzania majątku i wypłacalności innych podmiotów gospodarczych.

Dobry detektyw zajmujący się windykacją, to osoba, która zna swoje prawa i prawa ze względu na prowadzoną przez siebie działalność, w stopniu, który pozwala jej nie bać się ewentualnego zastraszenia. Windykacja należności ma niestety to do siebie, że rzadko kiedy udaje się jej dokonać, głównie ze względu na to, że brak jest jakiegokolwiek majątku po stronie dłużnika, co nie zmienia faktu, że jeżeli mamy taką możliwość, warto zdecydować się na usługi detektywistyczne Śląsk, które mogą pomóc nam w odzyskaniu należności, lub odnalezieniu ewentualnego majątku, który może ku temu posłużyć. Skuteczny detektyw, jest w stanie zbadać sprawę i przekazać nam możliwe rozwiązania, nawet wydawałoby się jak najbardziej patowej sytuacji.

Źródło: usługi detektywistyczne Śląsk