Ważne w czym chodzisz

Chyba każdy rodzic z niecierpliwością czeka na pierwsze, chwiejne kroki swojego potomstwa. Jest to ważny moment w rozwoju malucha, który wywołuje u niejednego rodzica łzy wzruszenia. Podobnie zresztą jak pierwsze wypowiedziane słowo: mama lub tata.

Nie oszczędzaj na profilaktycznych butach dla dziecka

buty profilaktyczne dla dzieciKiedy nadchodzi moment, w którym dziecko zaczyna już w miarę stabilnie stać, to najwyższa pora aby zakupić odpowiednie obuwie dla młodych nóżek. Nie powinno się stawiać dziecka bosą stopą na podłodze a nauka chodzenia powinna rozpocząć się od zakupu wysokiej klasy obuwia niemowlęcego. Buciki wykonane są z materiału przepuszczającego powietrze, zatem nie ma obaw o spocenie się stopy dziecka. Ponadto buty profilaktyczne dla dzieci posiadają specjalną wkładkę, zapobiegającą pojawieniu się płaskostopia a usztywniony zapiętek pozwala utrzymać nóżkę w odpowiedniej pozycji, zabezpieczając ją tym samym przed ewentualnymi kontuzjami podczas pierwszych upadków. Producenci tego typu obuwia oferują zarówno buty zimowe – kozaki, wiosenne – półbuty jak i letnie – sandały. Zapinane są przeważnie na rzepy i dzięki temu dopasowują się do każdej stopy bez względu na jej tęgość. Oprócz wymienionych wcześniej, ważnych elementów warto wspomnieć też o obcasie Thomas, w który wyposażone są buciki dziecięce. Jest to nic innego jak kilkumilimetrowe podniesienie pięty względem palców. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że profilaktyczne obuwie jest dość drogie, jednak prawidłowy rozwój dziecka i odpowiednia postawa są najważniejsze dlatego nie powinno się oszczędzać na butach.

Butów dziecięcych nie powinno się odkupywać od rodziców, którzy mają już starsze dzieci. Takie obuwie jest już po prostu zniszczone, przekrzywione i wydeptane. Nie zapewni ono prawidłowego rozwoju stopy i postawy, a wręcz przeciwnie – może utrudniać naukę chodzenia.