Usuwanie trudnych zabrudzeń z sieci kanalizacyjnej

Na polskim rynku już jakiś czas temu pojawiły się urządzenia, które umożliwiają profesjonalne czyszczenie rur kanalizacyjnych. Są to urządzenia wykorzystujące do czyszczenia wodę. Woda uwalniana jest pod bardzo dużym ciśnieniem, dzięki czemu ze ścianek rur zostają odklejone nawet najmniejsze zabrudzenia.

Rodzaje urządzeń stosowanych do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji

profesjonalne ciśnieniowe czyszczenie kanalizacjiDochodzi do oczyszczenia rur ze szlamu czy materiałów zatykających. Wszystko po to, by móc później bezpiecznie korzystać z takich rur lub przeprowadzić gruntowną renowację całego systemu. Głowica robocza w urządzeniach ciśnieniowych musi zostać dobrana odpowiednio do średnicy czyszczonej rury. Wiadomo, że ważny jest też rodzaj zanieczyszczeń. Inne głowice używane są w przypadku całkowitego zatkania rur kanalizacyjnych, a jeszcze inne do usuwania z kanalizacji sanitarnej nagromadzonego szlamu. Warto wspomnieć, że profesjonalne ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji jest też wykonywane przez profesjonalne firmy. Można jednak zakupić takie urządzenie i samemu podjąć się tego zadania, które wbrew pozorom wcale nie jest trudne. Odpowiednia końcówka i maszyna pozwalają na usuwanie bardzo trudnych osadów znajdujących się w rurach kanalizacyjnych. Są to nie tylko korzenie roślin, ale również skamieniały piach czy blokady. Taką blokadą może być np. szmata znajdująca się w rurze kanalizacyjnej. Dzięki takim urządzeniom można utrzymać czystość w rurach kanalizacyjnych, których średnica wynosi nawet 600 mm.

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych znajdują się urządzenia bez zbiornika wody, a także maszyny mobilne na przyczepach. Sprzedawane są również urządzenia do samochodów dostawczych, pojazdy specjalne. Osobno można też kupić głowice do urządzeń, czyli dysze ciśnieniowe, czyszczące, przez które uwalniana jest woda pod dużym ciśnieniem.