Uatrakcyjnić dzieciom wyjazd

Jako animator czasu wolnego, praca z dziećmi jest dla mnie codziennością. Jest ona bardzo satysfakcjonująca, a widok bawiącego się i radosnego dziecka jest bardzo przyjemny. Organizacja czasu dla dzieci musi być jednak bardzo przemyślana. Szczególnie kiedy musimy spędzić z nimi cały dzień…

Czas wolny dla dzieci

atrakcje dla dzieci LublinDzieci przede wszystkim nie lubią nudy. Kiedy planuję im dzień, robię to tak, aby szczelnie wypełnić rozkład działań. W zależności, czy jest to wyjazd na basen, czy jednodniowy obóz, staram się zrobić tak, żeby dzieciaki nie miały możliwości poczuć nudy. Wiadomo, że kiedy pojawia się nuda, zaczynają się problemy. Mam tu na myśli nadmiar energii, którą dzieci w takich sytuacjach wykorzystują w sposób, którego nie chcemy, czyli broją. W czasie wolnym od zwiedzania czy posiłków polecam zastosować gry animacyjne lub zabawy. Oczywiście w zależności od warunków, które by na to pozwoliły. Mam tu na myśli bezpieczeństwo. Miejsce oddalone w bezpiecznej odległości od dróg, przepaści itd. Można skorzystać np. z husty animacyjnej, zabaw piłkarskich, skorzystać z placu zabaw (jeżeli znajduje się w okolicy). Atrakcje dla dzieci Lublin możemy wymyślać sami. Dzieci są z reguły chętne do współpracy. Można również zapytać je same, w jaki sposób chciałyby spędzić np. półgodzinny czas. Dzieci zawsze pozytywnie reagują gdy dorośli je w coś angażują. Czują się wtedy potrzebne, a uwaga im poświęcona jest dla nich bardzo cenna.

Pamiętam jak podczas jednego z wakacyjnych wyjazdów wycieczkowych dzieci bardzo chciały zagrać w „zbijaka”. I podkreślam tutaj jeszcze raz. Jeżeli jest bezpiecznie należy dzieciom umożliwić realizację ich pomysłów. Stara prawda mówi, że od dzieci jesteśmy w stanie się dużo nauczyć. Ich reakcje na nasze słowa są często odbiciem tego jacy sami jesteśmy.