torby foliowe

Torby foliowe szkodzą środowisku

Byłam ostatnio bardzo zaskoczona. Wczoraj moja przyjaciółka wróciła z zakupów. Kupiła wiele produktów spożywczych, żeby uzupełnić naszą studencką lodówkę. Po prostu ma ona dziwne podejście.

Koleżanka wzięła torby foliowe

torby folioweZabrała ze sobą dodatkowe torby foliowe, takie od owoców. Włożyła do nich osobno jogurty, osobno produkty chemiczne jak mydło, czy płyn do mycia naczyń. Zabrała też kilka pustych, tylko po to, by móc w nie później pakować kanapki na zajęcia. Byłam na nią zła. To nieodpowiednie z jej strony, tym bardziej, że takie folie szkodzą środowisku, a poza tym to zwykła kradzież ze sklepu. Nie wyobrażam sobie, jak można zabierać takie reklamówki. Sama czasami w kolejce do kasy widzę przed sobą ludzi, którzy zabierają foliówki i nie mam o nich zbyt dobrego zdania. Pracowałam też trochę na sklepie i miałam ochotę śmiać się z takiego zachowania. Czy nie lepiej byłoby wziąć torbę papierową, która starczy na dłużej? Próbowałam jej wytłumaczyć, że o wiele lepsze są torby papierowe. Wyglądają lepiej i nie popsują się tak szybko, tylko dlatego, że zawiąże reklamówki w supeł, który jest potem nie do odwiązania. Co prawda bardzo często można dostać w sklepach torby reklamowe, to takie torby papierowe z nadrukiem logo i nazwy sieci sklepów w jakiej kupuje, ale nadal wygląda to lepiej niż zwykła foliówka, która też bardzo często zawiera informacje o sklepie. Producent toreb papierowych dobrze wie, że produkcja tych artykułów jest bardzo opłacalna, przede wszystkim lepsze dla środowiska, a ludzie coraz chętniej takie torby nabywają. To naprawdę dobry interes, podoba mi się takie ekologiczne i oryginalne podejście.

Należą się brawa producentom tak pomysłowym i logicznie myślącym. Mam nadzieję, że w przyszłości powstanie więcej takich proekologicznych działań, które stają się po prostu trendy. Dzięki temu, ludzkość idzie do przodu.

Więcej na stronie https://bagprint.com.pl/