szkółka drzew i krzewów

Szkółka czy sklep – co się opłaca?

Wiele osób myśli o tym, żeby zacząć własny biznes związany z ogrodnictwem. Na pewno ma na to wpływ fakt, iż teraz mieszkańcy domów z działkami dbają o tereny zielone na swoim podwórku i coraz chętniej kupują nawet egzotyczne i oryginalne rośliny, dla ubarwienia terenu wokół nich.

Szkółka drzew i krzewów – na co zwrócić uwagę?

szkółka drzew i krzewówJednak jaki biznes z tym związany się najbardziej opłaca? Do wyboru mamy kilka rzeczy. Jeśli otworzymy nasz sklep ogrodniczy w Białymstoku to na pewno będziemy mieli tam różnorodna ofertę. Nie możemy mieć tylko roślin. Takie centrum ogrodnicze byłoby mało dochodowe. Lepiej jest też mieć narzędzia ogrodnicze, ziemię, korę ogrodniczą, nawozy i opryski na szkodniki. Wtedy taki klient od razu może się dowiedzieć co powinien kupić i zrobi większe zakupy, niż tylko same rośliny. Takie drzewka owocowe na przykład wymagają cięcia, więc przyda się nam porządny, dobrej jakości sekator. Do tego tez na pewno będziemy chcieli obsypać drzewka dookoła korą, żeby nie chodziły tam chwasty, które trzeba potem wyrywać. Taki sklep ogrodniczy sam ustala sobie marże, jednak nie mogą one odstraszać klientów. Do tego też musi dbać o takie rośliny, bo wysadzone z gruntu łatwiej zmarnieją, więc potrzeba nam środków zachowawczych przed tym. Szkółka drzew i krzewów w Białymstoku też oczywiście musi dbać o swoje rośliny, ale dopóki są one w dobrej ziemi to muszą oni się martwić przede wszystkim o podlewanie i ewentualnie co jakiś czas czy szkodniki ich nie zaatakowały.

 

Zatem szkółka krzewów ozdobnych ma mniej pracy niż takie centrum ogrodnicze. Jak widać w każdym wypadku mamy do czynienia z dużą ilością pracy, i nakładami finansowymi.