Szkolenia i pomoc w przypadku problemów

Coraz popularniejsze stają się firmy, przeprowadzające szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia takie są obowiązkowe, co oznacza, że każdy pracodawca, pod groźbą kary, musi zaznajomić swoich pracowników z podstawowymi zasadami bhp, przez przeprowadzenie szkolenia o takowej tematyce.

Konkurencja na rynku szkoleń bhp

usługi bhp poznańPonieważ kodeks pracy, gwarantuje konieczność przeprowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a szkolenia te muszą być przeprowadzone przez uprawnione osoby, coraz więcej firm zajmuje się tego typu działalnością. Zatrudnienie dla pewnej ilości szkoleniowców gwarantuje w pośredni sposób właśnie kodeks pracy, który czyni takie kursy koniecznymi oraz cyklicznymi. Usługi bhp Poznań, słyną z tak dużej konkurencji na lokalnym rynku, że w rozmaity sposób starają się przyciągnąć klientów. Niejednokrotnie, oprócz konkurencyjnych cen, oferują fachową pomoc w przypadku problemów z formalnościami związanymi z ewentualnymi wypadkami przy pracy. Jest to bardzo cenny rodzaj pomocy, gdyż w przypadku kiedy formalności związane z wypadkiem w pracy nie zostały wypłacone, zakładu ubezpieczeń społecznych może odmówić wypłacenia odszkodowania, oraz wypłacania pracownikowi pełnej stawki godzinowej, a nie jak w przypadku zwykłych zwolnień tylko 80% przewidywanych zarobków. W takiej sytuacji, pracownik, który doznał uszczerbku na zdrowiu (a ze swojej strony formalności dopełnił, czyli w ciągu siedmiu dni od wystąpienia zdarzenia zgłosił sprawę kierownictwu) może domagać się odszkodowania od pracodawcy.

Rynek usług w zakresie szkoleń bhp wciąż się rozwija. Rozmaite firmy świadczą usługi coraz bardziej kompleksowe, a co za tym idzie oferty stają się coraz bardziej korzystne zarówno dla pracodawców, zobowiązanych do przeprowadzania szkoleń, jak i dla pracowników.