dentysta

Strach przed dentystą – jak z nim walczyć?

Wiele osób boi się chodzenia do dentysty. Boją się tego, że będzie ich bolało, że będą spuchnięci, będzie to dla nich nieprzyjemne wrażenie, a w dodatku będzie to niemiłe dla ich portfela.

Dentysta nie jest ulubionym lekarzem

dentystaNa pewno chodzenie do dentysty nie jest miłe, chyba, ze po kontroli dowiadujemy się, że wszystko w porządku, albo widzimy nasze piękne zęby po wybielaniu. Jednak każde inne leczenie jest dla nas przykre. Dentysta na pewno tez wie, że nie jest ulubionym lekarzem nikogo i wiele osób się go boi. Dlatego też zarówno on, jak i my możemy robić wszystko, by zapobiec przerażeniu o jakim myślimy, kiedy idziemy do dentysty. Co możemy sami robić, żeby stomatolog nie był dla nas postacią z koszmaru? Na pewno ważne jest nasze nastawienie. Jeśli będziemy sobie mówić, ze to nic strasznego i że to dla naszego dobra idziemy do dentysty to an pewno będzie nam wtedy łatwiej. Taka zmiana nastawienia nie jest łatwa, jednak warto jest nad nią popracować. Możemy też robić coś przyjemnego zanim się wybierzemy do dentysty. W miarę możliwości możemy wziąć ciepłą kąpiel, przeczytać dobrą książkę, obejrzeć film, czy też zająć się czymś innym, co odwróci nasza uwagę od nieprzyjemnej wizyty. Leczenie kanałowe czy wyrywanie zębów brzmi dla nas szczególnie mało sympatycznie, więc warto jest zabrać ze sobą jakąś gazetę czy muzykę ze sobą, żeby się odprężyć przez sama wizytą. Jeśli wybieramy się po licówki to zobaczmy sobie zabiegi przed i po.

Wtedy będziemy wiedzieli, że nie idziemy do dentysty po nic, i dzięki niemu będziemy także świetnie wyglądali. Dentysta też może nam pomóc w przetrwaniu tej wizyty i nieco rozładować atmosferę żartem. Przydaje się też ładny wystój wnętrz

Dobrego dentystę znajdziemy w gabinecie A-Dent Kraków