Ława rozkładana, stół rozkładany

Stół w domu.

Każde dziecko bez namysłu odpowie że stół to najważniejszy element każdego domu, że przy stole cała rodzina siad i jada obiad. Każdy z nas dba o to aby oprócz mebli zadbać o to aby w domu był stół. Jednak w obecnych czasach wiele ludzi cierpi na brak miejsca.

Jaką rolę odgrywają stoły?

Ława rozkładana, stół rozkładanyW mieszkaniach mamy wielofunkcyjne pomieszczenia i próbujemy zostawić jak najwięcej wolnej przestrzeni. W takim przypadku niestety brakuje miejsca na ławostoły. Do braku stołu już przywykliśmy. To nie lata krótko po wojnie gdzie stoły rozkładane nowoczesne (jak na tamte czasy) było obowiązkowe. To przy nich w niewygodnej i skulonej pozycji robiło się wszystko: jadło posiłki, pracowało czy odrabiało zadanie domowe, a nawet grało w karty. W latach 90 zaczęła przychodzić zachodnia moda na przedzielanie pomieszczeń półścianką, która miała pełnić funkcje barku. Ale barek jak to barek jest wygodny do spożywania drinków. Dłuższe siedzenie przy nim nie jest wygodne, nie ważne jak komfortowo byłby zrobiony. Ostatnimi czasy jednak wracamy do tradycji krótko po wojnie gdzie ławostoły spełniały ważną rolę. Stół jest wygodny jako miejsce jedzenia obiadu z całą rodziną w jednym miejscu. Jeśli chcemy wybrać stół, ważne jest aby był on praktyczny. Ważne jest tez żeby nie przeszkadzał przy przechodzeniu przez pokój, w którym się znajduje. Taki stół byłoby dobrze aby był rozkładany. Ławy rozkładane maja to do siebie, ze mogą być wykorzystywane jako stoły a także jako ławy obiadowe. Zazwyczaj takie stoły rozkładają się i w górę i można powiększyć powierzchnie blatu. Dzięki temu pomieścimy cała rodzinę. A co jeśli naprawdę nie mamy miejsca i nie mamy gdzie wstawić takiego stołu?

Doskonałym rozwiązaniem będzie przedłużenie blatu kuchennego. Jednak dokładny wybór stołu to nasze indywidualne upodobania. Należy jednak pamiętać, że stół to tylko dodatek do salonu.