Kanalizacja wewnętrzna wymaga odpowiedniej instalacji. Tego typu rozwiązanie ma za zadanie odprowadzenie ścieków poza budynek. Źle wykonana instalacja może powodować nieprzyjemne skutki. Dlatego warto wiedzieć jak postępować aby do tego nie dopuścić.
Instalacja kanalizacji wewnętrznej, znajdująca się w domu, ma za zadanie odprowadzenie ścieków poza budynek. Skutki złego wykonania kanalizacji bywają bardzo nieprzyjemne, dlatego warto dowiedzieć się jak się przed nimi zabezpieczyć.
Warto jednak pamiętać, że dojście do takiej instalacji po zakończeniu budowy jest bardzo trudne, niekiedy wręcz niemożliwe. Dlatego wykonanie instalacji lepiej powierzyć fachowcom, sporządzą oni wtedy projekt w którym zostaną określone wszystkie konieczne parametry i dane rur, długość i przebieg, oraz spadki i rodzaj użytych materiałów.
Istotne są podejścia kanalizacyjne. Im bliżej znajdować się będą urządzenia sanitarne (im krótszy odcinek rur, który łączy urządzenia sanitarne z pionami) tym lepiej dla nas. Przewody należy układać z co najmniej 2 % spadkiem. Natomiast poziome przewody odpływowe prowadzi się najczęściej po wierzchu, wzdłuż ścian piwnicy.
Piony kanalizacyjne wykonane z tworzywa sztucznego nie powinny być prowadzone na wierzchu (tworzywo się nie tłumi hałasu ). Lepiej poprowadzić je będzie w bruzdach ściennych.
Jest to tylko mała część niezbędnych elementów. Pamiętajmy jednak o jednej istotnej rzeczy, ważne jest czyszczenie kanalizacji. Natomiast jeśli dojdzie niespodziewanie do jakiejś awarii, pamiętajmy, że pomóc nam może pogotowie kanalizacyjne.
Artykuł powstał przy współpracy firmy: