Sposób na odnowienie posadzki

 

Akrylowanie podłogi jest zabiegiem odnawiającym wyeksploatowane posadzki z tworzyw sztucznych. Na przeprowadzenie zabiegu polimeryzacji decyduje się duża liczba podmiotów, którym zależy na podniesieniu standardu pomieszczenia i bezpieczeństwa. Jednocześnie uzyskuje się odporną i trwałą nawierzchnię.

Zasady przeprowadzania zabiegu polimeryzacji

polimeryzacja posadzekW celu odnowienia posadzek z popularnego PCW oraz wykonanych z betonu można przeprowadzić nadający efektowny połysk oraz sprawiający, że posadzka uzyska wyjątkową odporność na ścieranie zaplamienia i wilgoć. Posadzka z nałożoną warstwą polimerową jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości oraz zyskuje walory antypoślizgowe i antybakteryjne. Właściwa polimeryzacja posadzek zaczyna się od przygotowania podłoża, które powinno być bardzo czyste bez pozostawionych jakichkolwiek zabrudzeń zaburzających proces wiązania się warstwy polimerowej objawiającej się później widocznymi skazami. Na powierzchni bardzo chłonnej wymagane jest położenie warstwy gruntującej. Dotyczy to posadzek betonowych, które ze względu na swój charakter wymagają położenia kilku warstw polimerów. Ze względu na konieczność położenia wielowarstwowej powłoki czas przeprowadzania zabiegu na posadzkach betonowych jest dłuższy. Nałożenie kolejnej warstwy może nastąpić po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy. W przypadku akrylowania posadzek z PCW proces jest znacznie krótszy. Bardzo ważną sprawą mającą wpływ na jakość posadzki już podczas użytkowania jest właściwa pielęgnacja.

Aby utrzymać jak najdłużej posadzkę w jak najlepszym stanie po zabiegu akrylowania należy ją konserwować preparatami zawierającymi polimery. Kolejną ważną sprawą jest odpowiednie czyszczenie posadzki, które najlepiej powierzyć profesjonalnym firmom dysponującym odpowiednim sprzętem.