Sposób na hol – wieszaki w stylu industrialnym

Przestrzeń naszego mieszkania zaczyna się już w przedpokoju. Hol – zarówno szeroki i okazały, jak i nieduży, raczej ciasny – jest wizytówką domu. Przygotowując aranżację całości – nie wolno o nim zapomnieć. Hol oderwany stylowo od reszty będzie wyglądał groteskowo i raził. 

Aranżacje z wykorzystaniem kutych stojących wieszaków

Szkłowieszaki kute stojące, beton, drewno, metal – to wyznaczniki stylu industrialnego. Kiedy dołączymy surowość formy oraz dekoracyjną oszczędność uzyskamy typowy minimalistyczny soft loft. Dopełnienie efektu wnętrza to odpowiednie „przemysłowe” dodatki jak np. zwisające lampy z blaszanym abażurem, a w przypadku przedpokoju – lustra w metalowej ramie, wieszaki kute stojące lub wiszące. Podstawowe elementy wystroju holu – lustro i wieszak – muszą być przede wszystkim użyteczne, a założenia stylu industrialnego znakomicie tę użyteczność podkreślają. Industrialna rama jest ograniczona na rzecz przestrzeni do przeglądania się, podobnie solidnie wykonana metaloplastyka to przede wszystkim trwałe oparcie dla ciężkich kurtek, płaszczy i toreb. Wieszak w przedpokoju to już nie dodatek, ale w zasadzie mebel. Połączony z komódką na buty i ławką do siadania – wygląda jak niewielka meblościanka. Wybór kutego metalu jako tworzywa zapewni mu długie lata funkcjonowania, a przestrzeni zajętej w ten sposób – optyczną lekkość. Metal – w przeciwieństwie do drewna – nie obciąża, ale wykonanym z niego przedmiotom nadaje charakter solidnego ażuru. Artystycznie wykończone metalowe ramy lustrzane czy wieszaki dodają wnętrzu chłodnego piękna i czynią je prawdziwie szykownymi.

Wybierając styl mieszkania dobrze brać pod uwagę wygląd przedpokoju. Pozornie nieistotny hol tworzy pierwsze wrażenie całości domostwa, a ze względu na jego ściśle użytkowy charakter – wymaga zastosowania ograniczonej liczby mebli i dodatków. Warto przemyśleć dokładnie wybór aranżacji i uciec się np. do funkcjonalnych rozwiązań „przemysłowych”. Pozwalają one wysnuć ciekawy styl reszty wnętrza i epatują użytecznością.