Spawanie aluminium odpwiednim sprzętem

 

Każdy kto chociaż raz spawał taki materiał jak aluminium doskonale wie, że jest to duże wyzwanie od strony technicznej. Przy tej czynności ważnym czynnikiem jest wyposażenie się w dobrą spawarkę. W zależności od tego jakie mamy oczekiwana na rynku dostępne są dwa rodzaje spawarek, które nadają się do aluminium.

Jaka spawarka do aluminium?

spawarki do aluminiumPrzy wyborze dobrej spawarki do aluminium trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Mają one bowiem duży wpływ na jakość pracy z tym metalem. Na rynku do wyboru są spawarki typu TIG albo MIG. Spawarki do aluminium są stosowane na szeroką skalę zarówno w profesjonalnych warsztatach jak i w tych przydomowych. Najważniejszy parametr, który powinien zwrócić naszą uwagę jest wartość prądu. Jest ona uzależniona od tego jaki element będziemy spawać. Jeżeli mamy zamiar spawać blachy aluminiowe o grubości około 1 mm to potrzeby jest prąd o wartości 40 A. Minimalna wartość podczas profesjonalnego spawania w przemyśle wynosi 200 A. Podczas spawania aluminium urządzenie musi być zaopatrzone w różnego rodzaju niezbędne dodatki oraz akcesoria na przykład łuski lub tuleje. Bardzo przydatna jest również chłodnica. Nie jest ona standardowym elementem wyposażenia spawarek, dlatego też podczas zakupu trzeba zwrócić na to uwagę. Chłodnica pozwala na wydłużenie cyklu pracy. Aluminium jest ciężkim materiałem do obrabiania, dlatego tak ważne jest żeby podczas pracy dopasować specjalistyczny sprzęt.

Spawarki są dostępne w różnych rozmiarach. Zawsze podczas kupowania należy zwracać uwagę na sprzęt uznanego producenta. Zainwestowanie w najwyższą jakość jest zawsze bardziej opłacalna zwłaszcza jeżeli często będziemy spawać taki rodzaj materiału jakim jest aluminium. Spawarka do aluminium powinna być wygodna w użytkowaniu.