skip hop

Skip hop a zasypianie dziecka

Usypianie malucha nie zawsze jest prostą sprawą. Niemowlęta tuż po urodzeniu potrafią przesypiać całe dnie, ale z czasem przechodzą na tryb ,,dorosły”, czyli w dzień rozrabiają, a zasypiają na wieczór, budząc się w porach karmienia.

Zabawki typu skip hop mają różnorakie zastosowania

skip hopNiektóre bobasy zasypiają zaraz jak się je położy do łóżeczka, ale niektóre potrzebują, by im śpiewać kołysanki, przykrywać dodatkowym kocykiem, zapalać światełko, czy dawać plusowego misia do przytulania. Jeździk ich nie zmęczy w ciągu dnia, zabawy również nie. Starsze dzieciaki mogą więcej biegać, skakać, wspinać się na drzewa, jeździć na wyprawy rowerowe z kolegami i koleżankami, więc przydadzą się nam ochraniacze na łokcie i kolana, kaski rowerowe, rowerki dla dzieci, czy wygodne obuwie. Wtedy wracają bardzo zmęczone, a wiadomo, ze im bardziej jesteśmy zmęczeni tym szybciej zasypiamy. Czasem nawet to nie wystarczy i potrzebne jest nam ,,wspomaganie” w usypianiu maluszka. Przydadzą się nam pozytywki, karuzele przywieszane nad łóżkiem, grające poduszeczki, które wydają spokojną melodię, najczęściej znane kołysanki, które wprowadzają bobasy w senny nastrój. Niektóre z pozytywek odgrywają spokojne dźwięki natury, takie jak odgłos płynącej wody, szumiących drzew, czy cykających świerszczy. Do tego dochodzą lampki dziecięce, dające łagodne, ciepłe światło, które jest na tyle jasne, że delikatnie oświetla pokoik dziecięcy, ale na tyle ,,ciemne”, by dało się przy nim zasnąć. Mamy jeszcze specjalne projektory skip hop, które wyświetlają na ścianie gwiazdki, księżyc, krążące planety, które poruszają się w regularnym rytmie i ułatwiają zasypianie.

Możemy także wykorzystać kojące, naturalne zapachy w pokoju dziecięcym, an przykład zapachy kwiatowe, różane, jaśmin, zapach lasu po deszczu, lub zapach morski. Takie proste sztuczki ułatwią nam usypianie naszego bobasa.