Sauny na zamówienie i ich rodzaje

Sauna jest coraz częściej odwiedzanym przez nas miejscem. Przede wszystkim zapewnia nam ona dobry relaks. W ciepłym pomieszczeniu czujemy się jak na wakacjach, na gorącej plaży. Ponadto, sauna ma działanie zdrowotne, dobrze działa na nasze mięśnie, rozluźnia je, a do tego pozbywamy się w saunie zalegających w nas toksyn, które wypocimy w trakcie trwania sesji.

Sauny na zamówienie są korzystne

suche sauny na zamówienieJednak sauna ma kilka odmian, a każda z nich może się znaleźć nie tylko w salonie spa, ale także w naszym domu. Najbardziej znana jest sauna mokra. W niej temperatura podnosi się do około pięćdziesięciu, do sześćdziesięciu stopni Celsjusza, podwyższona jest także wilgotność. W takim pomieszczeniu znajdują się specjalne parowniki, które zwiększają stężenie pary wodnej w powietrzu. Innym rozwiązaniem mogą być suche sauny na zamówienie. W saunie suchej temperatura jest wyższa, niż w tej mokrej, może sięgać nawet dziewięćdziesięciu stopni. Jednak paradoksalnie często łatwiej jest w niej wytrzymać, ponieważ nie jest tam wilgotno. Piec elektryczny lub na drewno podnosi temperaturę, ale nie wilgoć. Dlatego też taka sauna jest lepsza dla osób z problemami oddechowymi, i takimi, które źle znoszą zaduch w pomieszczeniu. Jednak sauna mokra i suche sauny na zamówienie to nie jedyna opcja. Dostępne są jeszcze sauny na podczerwień, czyli tak zwane sauny infrared. W nich temperatura jest jeszcze przyjemniejsza, a promieniowanie podczerwone rozgrzewa nas od wewnątrz, nasze mięśnie, a nie powietrze wewnątrz. Dlatego też taka kabina jest dobra nawet dla osób z chorobami serca, osłabionymi po treningach, czy z astmą. Kabiny infrared są najbezpieczniejsze.

 

Sauny na zamówienie są dobrą opcją dla naszego domu. Z pewnością wiele osób będzie mogło z nich skorzystać i będzie zadowolonych z efektów jakie przyniosą. Mają one wpływ na zdrowie i nasz wygląd.