Rzeszów: szkolenie krótko i konkretnie

Każdy przedsiębiorca obłożony jest przepisami, które musi przestrzegać. Tym bardziej, jeśli zatrudnia pracowników. To w ich imieniu działa prawo. Również w mojej firmie. Na szczęście w moim przedsiębiorstwie panuje dobra atmosfera, prawa pracowników są przestrzegane, a w kwestiach spornych zawsze szukamy porozumienia.

Szkolenie BHP okresowo – niezależnie od stanowiska

krótkie szkolenia bhp okresowe w RzeszowieTo pracownicy w ostatnim czasie powiedzieli mi, żebym wysłał ich na szkolenie, które będzie krótkie. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi, dopóki pani Krysia, kadrowa, nie przypomniała, że dla kilku pracowników będą potrzebne szkolenia okresowe BHP. Odbywają się one w czasie pracy, ale moi pracownicy oprócz postawy dostają jeszcze solidne premie, gdy pozyskają dobrego klienta, więc długie szkolenie odbierałoby im tę szansę. Dodatkowo, żaden z moich pracowników nie wykonuje pracy niebezpiecznej ani szkodliwej. Ale przepisy regulujące tę kwestie są i moja kadrowa tego pilnuje. Poprosiłem, by poszukała jakieś krótkie szkolenia bhp okresowe w Rzeszowie. Sądziłem, że firmy szkoleniowe z Rzeszowa będą najtańsze z powodu konkurencyjności i pani Krysia z kadr to potwierdziła. Dwa dni później dostałem cennik szkoleń i dałem pracownikom dwa terminy szkolenia bhp do wyboru. Mimo że to w ich interesie co niektórzy woleli pracować niż iść na szkolenie okresowe. Jednak w tym wypadku nie można pójść na żadne ustępstwa. Pocieszyłem ich, że będzie naprawdę krótko. W następnym roku kolejna grupka będzie potrzebowała takich szkoleń, więc kontakt do firmy zatrzymałem.

Zamieszanie trwało trzy dni. Potem wszyscy wrócili normalnie do swoich obowiązków, zapominając w ogóle o małej dezorganizacji. Słyszałem, że dwóch moich chłopaków od razu po kursie złapało naprawdę cennych klientów. Ciekawe czy to zbieg okoliczności, czy dobrze im zrobiło myślenie przez chwilę o czym innym niż pieniądze.