rozwód

Rozwód – co trzeba wiedzieć?

Rozwody to coś, co każdy z nas chciałby uniknąć. Marzymy o tym, żeby nasze małżeństwo przetrwało dopóki śmierć nas nie rozłączy, czyli tak jak obiecywaliśmy sobie w przysiędze. Jednak często nasze drogi po latach się rozchodzą i uważamy, że nic nie da się w tej kwestii zrobić.

Co dobrze wiedzieć decydując się na rozwód?

rozwódRozwód bywa zatem ostatecznym krokiem jaki zostanie przez nad podjęty. Dobrze jest jednak zapoznać się z informacjami dotyczącymi rozwodów zanim wniesiemy taki pozew. Przede wszystkim musimy być świadomi tego, ze za wniesienie wniosku rozwodowego musimy zapłacić około sześciuset złotych. Nie jest to mała kwota, szczególnie dla osoby która pracuje w Krakowie za minimalną stawkę. Dobrze jest zatem przemyśleć, że rozwód kraków to faktycznie to, czego chcemy. Potem dojdzie do podziału majątku. Wejdzie tam wszystko to co uzbieraliśmy przez nasze wspólne życie, chyba ze mieliśmy rozdzielność majątkową. Wtedy nasze zarobki, spadki i to co kupiliśmy nie będzie się liczyło do majątku wspólnego. Często w trakcie rozwodu będą nam potrzebne porady prawne, dzięki którym dowiemy się co nas czeka w następnej kolejności, żebyśmy mogli się na to przygotować. To nie jest łatwa sprawa. Jesteśmy poza tym z nią emocjonalnie związani. To nie prawo pracy to którego mamy raczej neutralny stosunek. Już bardziej odszkodowania komunikacyjne by nas bardziej ruszyły, bo często w nich chodzi o nasze zdrowie.

Poza tym o tym jak będzie przebiegał nasz rozwód w dużej mierze decydujemy my sami. Im szybciej będziemy się ze sobą dogadywać i chodzić na ustępstwa tym łatwiej i szybciej wszystko uda się nam załatwić i sfinalizować nasz rozwód.