Rola folii barierowej w pakowaniu produktów

Setki produktów, które każdego dnia wykorzystujemy w życiu muszą być odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Rozwiązanie to zapewnia folia barierowa, która odnalazła szerokie zastosowanie w wielu branżach. W zależności od funkcji jakie spełnia może zostać wykonana z różnych materiałów. Co jednak sprawia, że stanowi tak doskonałą ochronę? 

Zastosowanie folii barierowych 

folie barieroweSame folie barierowe mogą posiadać aż do siedmiu warstw, co łatwo tłumaczy ich nazwę. Chronią produkt znajdujący się wewnątrz przed czynnikami panującymi na zewnątrz. A mogą być nimi skrajne temperatury, wysoka wilgotność czy promieniowanie UV. Dodatkowo folia barierowa charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na przebicia oraz rozdarcia. To daje nam pewność, że produkt znajdujący się wewnątrz jest w pełni bezpieczny. Sam transport towarów dzięki tego rodzaju folii jest znacznie bezpieczniejszy. Folia nie pozbawia także producentów możliwości nadrukowania na niej ważnych informacji. Farby nakładane na jej powierzchni nadają się do kontaktu z żywnością. Na jej powierzchni mogą zostać wykonane nadruki nawet w kilku bądź kilkunastu kolorach. Na samym początku dowiedziałeś się, że do produkcji tego rodzaju folii mogą zostać wykorzystane różne materiały. Mowa tutaj o foliach aluminiowych, PET, HDPE, LDPE, a także PF. Rodzaj wykorzystanej folii uzależniony jest od pożądanego efektu producenta. To daje nam pewność, że produkt znajdujący się wewnątrz będzie doskonale zabezpieczony przez barierę ochronną w postaci folii. 

Co ciekawe folia barierowa wpływa również na wydłużenie okresu przydatności danego produktu. Po zapoznaniu się z tak długą listą zalet folii barierowych nikogo już nie powinno dziwić, że są one wykorzystywane na tak szeroką skalę w wielu, często niepodobnych do siebie branżach.