Rodzaje szpachlówki samochodowej

Każde auto nabędzie czasem jakiegoś wgniecenia czy niewielkiego ubytku. Nie trzeba od razu decydować się na kosztowne rozwiązania. Są takie produkty, które z takim problemem poradzą sobie bardzo szybko, dodatkowo bez nadszarpnięcia domowego budżetu.

Jakie rozróżniamy rodzaje szpachlówek?

Szpachlówka samochodowaSzpachlówka samochodowa jest takim produktem. W łatwy sposób pozbędziemy się dzięki niej ubytku i będziemy mogli cieszyć się autem już bez żadnej skazy. Uzupełni ona każdy ubytek, bez względu na wielkość czy rodzaj powierzchni. Warto jednak wiedzieć, że jest wiele jej rodzajów. Nie każdy więc będzie pasował do tego samego. Jeśli jednak odpowiednio wybierzemy, to dziura zostanie trwale usunięta. Jeśli jednak niezbyt orientujemy się w tym, warto zdecydować się na uniwersalną szpachlówkę, która nadaje się do największej ilości powierzchni, jednak ubytek nie powinien być zbyt duży. Charakteryzuje się ona drobnoziarnistą, twardą konsystencją. Następna szpachlówka posiadająca włókna szklane charakteryzuje się duża zdolnością mechaniczną. Można wypełniać nią na przykład aluminium, stal, laminaty poliestrowe. Z kolei posiadająca pył aluminiowy odporna jest na wysokie temperatury. Do końcowego wygładzenia służy szpachlówka wykańczająca. Z kolei miękka i lekka szpachlówka doskonale sprawdza się na znacznie większych powierzchniach. Do wyrównywania plastiku najlepsza jest szpachlówka do tworzyw sztucznych. Można ją jednak wykorzystywać również do stali, stali ocynkowanej, aluminium czy starych powłok lakierowych. Ostatnia szpachlówka samochodowa jest natryskowa i służy do wypełniania rys, często stosowana jest jako wykończeniowa.

Jak widać szpachlówka samochodowa posiada dużą liczbę rodzajów, więc z łatwością można wybrać coś do każdej powierzchni.