Religijne książki autorstwa księdza Glasa

Jestem osobą bardzo wierzącą choć nie zawsze tak było. W czasach nastoletniego buntu moja wiara była bardzo powierzchowna i opierała się w główniej mierze na poczuciu obowiązku oraz przekonaniu o podtrzymaniu tradycji.

Książki o Bogu księdza Piotra Glasa

książki ks. GlasPopularne przysłowie które brzmi jak trwoga to to Boga doskonale odzwierciedlało moją relację ze Stwórcą. Gdy w moim życiu działo się źle i miałam poważne trudności i problemy. Biegłam do kościoła i targowałam się z Bogiem. Obiecywałam poprawę życia w zamian za korzystne rozwiązanie sytuacji i zażegnanie problemów. Jeśli w moim życiu wszystko wracało do normy szybko zapomniałam o obietnicach składanych w kościele. Jeśli zaś problemy narastały obrażałam się mając pretensje że jest mi bardzo ciężko, a Bóg nie widzi mojego cierpienia. Taki stan trwał przez kilka lat. Chciałam mieć dobre układy z Bogiem, a nie relacje z Nim. Jednak moje życie potoczyło się tak że przypadkowo trafiłam na rekolekcje prowadzone przez księdza Piotra Glasa. Jego szczerość i obrazowanie tego czym jest grzech i jak powinna wyglądać prawdziwa relacja z Bogiem, pokazały mi jak bardzo oddaliłam się od wiary. Rekolekcje zaczęły zmieniać moje nastawienie. Musiałam sama przed sobą przyznać się do tego, że mimo chodzenia co tydzień do kościoła nie wiedziałam po co i dlaczego to robię. Wiara straciła dla mnie wymiar nadprzyrodzony, a stała się jedynie nawykiem. Po rekolekcjach postanowiłam zmienić swoje życie i odbudować wiarę. Pomocne stały się książki oraz filmy z rekolekcji dostępne w sieci. Książki ks. Glas opiera na swoim doświadczeniu życiowym. Odkrywa przed nami życie duchowe pokazuje jak poraniony i osamotniony jest nowoczesny człowiek, który z Bogiem spotyka się gdy jest już w bardzo złej kondycji psychicznej i duchowej.

Książki księdza Glasa pozwoliły mi na nowo zagłębić się w istotę wiary i odkryć prawdziwą drogę do Boga, która nie jest wcale prosta i przyjemna. Jednak droga ta sprawia że codziennie chcę być coraz bliżej nieba i wiem jak prosić o potrzebne łaski dla mnie i dla moich bliskich.