rękawice ochronne

Rękawice ochronne na grzyby

Jeżeli chcesz iść na grzybobranie, pamiętaj o odpowiednich środkach ostrożności. Jest to podstawa, ponieważ w lesie czekają na nas różne zagrożenia.

Rękawice ochronne sprawdzą się poza budową

rękawice ochronnePo pierwsze, przed wyjściem należy zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Ubierz się od góry do dołu w jakieś stare ubranie, którego nie szkoda ci ubrudzić. Jeżeli nie masz grubych butów, odwiedź sklep z obuwiem roboczym. To ważne, ponieważ jeżeli nie będziesz mieć odpornych butów, możesz niestety nabawić się w lesie kleszcza. Producent obuwia roboczego z pewnością zadbał i o to, aby nogi za bardzo się nie pociły. Kwestia tylko dobrania butów akurat do celu wyprawy. Ponadto, weź ze sobą nożyk, którym będziesz wycinać grzyby. Jest to wskazane, ponieważ wyrywając je ręcznie, można uszkodzić korzeń, a przez to kolejny grzybek niestety już w tym miejscu nie wyrośnie. A chcemy przecież, aby było ich ciągle dużo. Weźmy też ze sobą rękawice ochronne. Zapewnią nam zabezpieczenie przed kleszczami, brudem oraz zimnem. Jeżeli nie znamy się na grzybach, lepiej nie idźmy na nie bez osoby doświadczonej. Zbierając grzyby „na czuja”, możemy narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo zatrucia, a nawet śmierci. Jeśli nie mamy nikogo takiego, zbierajmy jedynie te grzyby, które doskonale znamy, i których jesteśmy pewni. To pomoże nam zachować zdrowie. Jeśli idziesz na grzyby z dziećmi, je także warto ubrać w rękawice robocze, ponieważ często lubią one wszystkiego dotykać, a potem wkładać ręce do buzi. Niestety, w ten sposób łatwo mogą zarazić się jakąś bakterią albo zatruć. Tu może się przydać producent rękawic roboczych, gdyż nie wiem czy takie małe rękawiczki można dostać w każdym sklepie z artykułami ochronnymi.

Od biedy jednak mogą być to rękawice gumowe, jeżeli nie planujesz zbyt długiego pobytu w lesie. Odpowiednio przygotowując się na wycieczkę do lasu, zapewnisz sobie jej komfort, a także zyskasz pewność, że skończy się ona tylko radością z pełnego kosza grzybów.

Źródłem informacji

http://eurobhp.com/ochrona-rak,c1.html