Przygotowanie mieszkania na sprzedaż

Aby sprzedać mieszkanie lub dom trzeba je bardzo dobrze rozreklamować, i nie chodzi tutaj o wywieszanie ogłoszeń na przystankach. Każda osoba, która kiedykolwiek miała domy na sprzedaż lub mieszkania na sprzedaż wie, że liczy się efekt pierwszego wejrzenia, osoba oglądająca ogłoszenie w internecie lub na tablicy ogłoszeń w agencji nieruchomości musi być na tyle oczarowana żeby dorzucić nasze mieszkanie lub dom do swojej listy mieszkań potencjalnie kupionych.

Domy Katowice – ciekawa alternatywa na rynku nieruchomości

domy katowiceNajważniejszy jest ład i porządek, mieszkanie zanim zaczniemy robić zdjęcia musi być porządnie wysprzątane, okna umyte, nowe i co ważne wyprasowane firanki powinny być zawieszone. W mieszkaniu nie powinno nic walać się po podłodze, na meblach nie powinno być wielu szpargałów, nic się nie stanie jeśli na okres sprzedaży mieszkania lub domu pochowamy wszelkiego rodzaju bibeloty, figurki. Wnętrza powinny być jasne, czyste i przestronne. Należy zadbać aby nigdzie nie było kurzu. Fajnie jeśli mieszkanie jest urządzone według jakiegoś klucza – mieszkanie w stylu nowoczesnym, w stylu art deco lub innym stylu, należy jednak być konsekwentnym i w każdym pomieszczeniu stosować ten sam styl jak dominuje w całym mieszkaniu. Jeśli dajemy ogłoszenie w internecie to oferta musi zawierać wiele istotnych informacji takich jak prawo własności do lokalu, obciążenia hipoteki, ilość pokoi, ogłoszenie nie może zawierać błędów ortograficznych czy lakonicznych stwierdzeń typu „mieszkanie sprzedam” i wstawiony numer telefonu.

Pamiętajmy, że im więcej określeń cech mieszkania pomoże zwiększyć ilość potencjalnych klientów. Gdy już dojdzie do umawiania się na oglądanie mieszkania lub domu to należy również się do tego przygotować – należy posprzątać pomieszczenie i jeśli istnieje taka potrzeba również korytarz prowadzący do mieszkania. Ważny jest też zapach, najpierw jednak należy porządnie wywietrzyć mieszkanie a potem wprowadzić do niego jakiś miły zapach, najlepiej zapach ciasta lub ciasteczek lub też świeżych kwiatów, można również użyć świec zapachowych, ale kadzidełko jest niewskazane.