Przemysłowe, szczelne kurtyny paskowe na drzwi

Kurtyna paskowa wykorzystywana powszechnie w przemyśle wykonana jest z nachodzących na siebie, elastycznych pasków wyprodukowanych z polichlorku winylu, który bardzo łatwo się obrabia. Kurtyny przemysłowe wykorzystuje się dziś we wszystkich fabrykach, w których za ich pomocą wydziela się m.in. stanowiska dla pracowników oraz wydziela tzw. strefy czystości.

Kurtyna paskowa na drzwi najwyższej jakości 

szczelne kurtyny paskowe na drzwiNa rynku funkcjonuje dziś wiele profesjonalnych firm, które zajmują się produkcją kurtyn paskowych na wymiar. Zasłony te zawiesza się wówczas nad drzwiami danego pomieszczenia. Szczelne kurtyny paskowe na drzwi stosuje się m.in. w chłodniach, oraz magazynach spożywczych, w których przechowuje się hermetycznie żywność. Płachty te stanowią więc standardowe wyposażenie każdej kuchni restauracyjnej, która przechowuje większe ilości pożywienia. Tworzywo PCV charakteryzują się dużą elastycznością, swobodne przechodzenie przez płachty kurtyn nie stanowi więc dla człowieka problemu. Warto również wspomnieć o tym, że produkt ten skutecznie tłumi wszelkie dźwięki, a więc chroni daną przestrzeń przed hałasem. Przylegające do siebie płaty uniemożliwiają również przenikanie wszelkiego typu zanieczyszczeń, które mogą powstać m.in. podczas gotowania czy obrabiania produktów spożywczych. Płachty te niekiedy barwi się również na żółty odzień, który skutecznie odstrasza insekty oraz większe szkodniki. 

Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że kurtyna paskowa jest tania, na jej zakup pozwolić więc sobie może zarówno właściciel prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa, jak i właściciel lokalnej restauracji. Dobrze zamontowana płachta posłuży nam również przez długie lata. Warto również wspomnieć o tym, że tworzywo PCV bardzo łatwo się czyści – nie przywiera do niego kurz ani oleje, ponieważ jest w 100 wodoodporne.