Projektowanie najpiękniejszych ogrodów w Krakowie

 

Kto z nas nie marzy on własnym domu z ogrodem i altaną? Chyba każdy oprócz tych osób, które kochają życie w miejskim gwarze i wysokich wieżowcach. Jeśli już jednak macie swój własny dom to teraz warto przemyśleć jak powinie prezentować się idealny ogród odpowiadający naszym wszystkim oczekiwaniom.

Jaki rodzaj ogrodu preferujesz?

projektowanie ogrodów krakówNiektórzy decydują się na ogród kwiatowy czyli taki w którym atrakcję stanowią różne gatunki kolorowych roślin i najbardziej zależy nam na tym aby cieszył oko swoją urodą. Drugi typ ogrodu to ogród leśny, pełen drzew liściastych i iglastych oraz krzewów. O taki ogród praktycznie nie trzeba dbać ponieważ rośnie i rozwija się sam. Dostarcza wiele świeżego powietrza i cienia w lecie. Na taki typ ogrodu decyduje się wiele osób, które nie mają czasu zajmować się roślinami lub nie mają do nich ręki. Trzeci ogród to ogród warzywny. Taki ogródek zapewnia mieszkańcom samowystarczalność w kwestii owoców i warzyw. Coraz więcej osób i to nawet w terenach miejskich lub podmiejskich decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Zawsze miło jest mieć pod domem własne pomidory lub sałatę do obiadu. Trzeba jednak pamiętać, że taki ogród wymaga najwięcej uwagi i pielęgnacji. Nie warto w ogóle zabierać się za prowadzenie ogródka warzywnego jeśli taki znajduje się blisko drogi. Warzywa i owoce będą wtedy narażone na ciągły kontakt ze spalinami. Projektowanie ogrodów Kraków to specjaliści, którzy potrafią zaprojektować idealny ogród dopasowany indywidualnie do każdego klienta oraz jego oczekiwań.

Dobry projektant powinien dopasować rodzaje roślin w ogrodzie na przykład do podłoża pod domem czy do stopnia nasłonecznienia. Jest to bardzo ważne aby w odpowiednich miejscach sadzić rośliny które potrzebują dużo promieni słonecznych, a w zacienionych miejscach takie, które tego słońca nie oczekują tak wiele.