warhammer

Prezent dla nerda: manga, komiksy i Warhammer

Prezent dla prawdziwego nerda jest z jednej strony bardzo prosty – wiadomo, że trzeba mu kupić coś zgodnego z jego zainteresowaniami – a z drugiej niebywale trudny jeśli gubimy się sami w tym, co on już ma lub zna, albo sami do końca nie wiemy, co go interesuje.

Warhammer i inne nerdowe prezenty

warhammerZacznijmy od tego, gdzie znaleźć prezent dla naszego nerda. Jeśli lubi on gry i komiksy, to przeważnie dobrym miejscem do odwiedzenia będzie antykwariat lub inny sklep, który specjalizuje się w tym temacie. Ogarnięty sprzedawca na pewno doradzi odpowiedni komiks lub grę, może poleci jakąś książkę związaną z tematem jeśli tylko uda nam się w miarę dokładnie określić, co lubi nasz prezentobiorca. Na pewno warto już na wstępie zaznaczyć, czy interesuje go komiks amerykański czy europejski. A może jednak czarno-biała japońska manga? W antykwariacie łatwo znaleźć pierwsze wydania komiksów, które są gratką dla każdego wielbiciela, ale jeśli chcemy kupić nowe zeszyty, to na pewno trzeba odwiedzić sklep z komiksami. A co jeśli mamy do czynienia z wielbicielem gier? Tu na pewno warto się zorientować, w co on gra i co lubi, można podpytać o to jego znajomych współgraczy, co ułatwi sprawę. Jeśli jest fanem np. gier bitewnych, to kolejny Warhammer, czyli zestaw figurek i książka na pewno przypadną mu do gustu. Figurki oczywiście do malowania, ponieważ to jedna z największych przyjemności grania w takie gry.

Wybór prezentu dla nerda w dobrym antykwariacie czy sklepie z komiksami lub grami nie powinien być trudny. Mamy dzięki temu sporą szansę, że trafimy w jego gust i spełnimy swoim prezentem (grą, komiksem, mangą) jego marzenia.