Prawnik

Prawo rodzinne – co może zaoferować nam prawnik specjalizujący się w tej dziedzinie?

Wiele kancelarii prawnych specjalizuje się w sprawach z zakresu kodeksu rodzinnego. Prawnicy mogą łączyć te kompetencje z kodeksem cywilnym, prawem pracy, gospodarczym czy handlowym. Bydgoszcz nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Sprawy rodzinne – w czym może pomóc nam prawnik?

PrawnikMieszkańcy tego miasta nie mają większych problemów ze znalezieniem adwokata, którego domeną są zagadnienia prawa rodzinnego. Dlaczego akurat ta dziedzina prawa jest tak popularna w środowisku? Głównym przyczyną jest to, że adwokat-bydgoszcz, który prowadzi sprawy rozwodowe ma szansę na zdobycie wielu potencjalnych klientów. To właśnie sprawy kodeksu rodzinnego są dziedziną prawa, z której osoby prywatne najczęściej potrzebują pomocy.
W zakres kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wchodzą sprawy rozwodowe, z zakresu podziału majątku wspólnego po rozwodzie. Prawnik o tej specjalizacji przygotowuje pozwy rozwodowe. W kancelarii sporządzane są również pozwy o podział majątku, przyznanie alimentów na nieletnie dziecko lub podwyższenie wcześniej przyznanego świadczenia. Osoby, które planują rozwód z orzekaniem o winie, nie powinny rezygnować z pomocy prawnej. Adwokat reprezentujący pozwanego czy pozywającego przed sądem zadba o to, aby przedstawić odpowiednie dowody świadczące przeciw drugiej stronie, doradzi, co w zeznaniach świadków jest najważniejsze z punktu widzenia prawa. Rozwody z orzekaniem o winie mogą przedłużać się, a pomoc kompetentnego prawnika jest nieoceniona, aby postępowanie przebiegło sprawnie i korzystnie.

Radca prawny udzieli również porad z zakresu regulacji kontaktów oraz kosztów utrzymania dziecka po rozwodzie. Z usług kancelarii warto skorzystać także wtedy, gdy były małżonek uchyla się od płacenia świadczeń alimentacyjnych przyznanych wcześniej przez sąd.