Pralkosuszarka, czy suszarka do ubrań?

Każdy z nas marzy o tym, by nie czekać długo, aż nasze pranie wyschnie. Zazwyczaj jeśli jest ładna pogoda na dworze możemy je wywiesić i czekać pół dnia aż wyschnie. Najgorsza sytuacja to taka, jeśli a dworze pada deszcz i musimy suszyć ubrania w domu. Mają one później nieprzyjemny zapach oraz w domu strasznie czuć wilgoć. W dzisiejszych czasach mamy już rozwiązanie na taki problem. Suszarki do bielizny na rynku również możemy znaleźć elektryczne. Jednak jest jeszcze jeden mały problem, wybrać suszarkę czy pralkosuszarkę?

Drabiny aluminiowe – zastosowanie w domu

W tym artykule spróbujemy Ci pomóc, który rodzaj masz wybrać. Sklepy budowlane pozwalają nam na wybór wielu przedmiotów do naszego domu np. czajnik ze stali nierdzewnej, drabiny aluminiowe, rusztowania aluminiowe itd.
Pralka z funkcją suszarki kosztuje minimalnie więcej niż sama pralka, więc jest to jeden plus na zakup pralkosuszarki. Kolejnym plusem jestdrabiny aluminiowe to, że zajmuje ona tyle samo miejsca co sama pralka, więc jeśli mamy małą powierzchnie w łazience najlepiej będzie wybrać dwa w jednym. Uruchamiając pralkę możemy ustawić, aby od razu wysuszyła nam pranie, jednak w przypadku kiedy mamy dwa oddzielne urządzenie p wypraniu musimy ubrania przekładać do suszarki. Musimy pamiętać, że w pralkosuszarce o ładowności 7 kg możemy tylko wysuszyć pranie, które warzy 5 kg, a w niektórych suszarkach tylko połowę maksymalnego ładunku.
Są jednak plusy zakupu dwóch oddzielnych urządzeń. Możemy jednocześnie suszyć i prać drugą partie ubrań. W większości suszarek możemy wysuszyć dwa razy więcej ubrań niż w pralkosuszarkach.
Oczywiście jeśli posiadamy pralkosuszarkę i jedno z urządzeń np. pralka się popsuję nie możemy korzystać z suszarki. Niektóre suszarki zaopatrzone są w kosze, dzięki którym nasze pranie nie ulega gnieceniu się.
Teraz już każdy z nas wie, czym różni się pralkoszuszarka, od samej suszarki. Wystarczy teraz podjąć tylko decyzję, czy chcemy mieć dwa w jednym, czy kupować oddzielnie dwa urządzenia.