Pracownicy z Ukrainy i ich rekrutacja

Nie ma co ukrywać, że dla przedsiębiorców zatrudnienie pracownika z Ukrainy jest opłacalne. Takie zatrudnienie to często nawet do czterdziestu procent całego składu osobowego. Ale aby przedsiębiorca mógł rekrutować Ukraińców należy znaleźć pośrednika, który zajmuje się odpowiednim wyszukiwaniem specjalistów oraz ich rekrutacją. Jest wiele agencji na terenie całego kraju, dzięki czemu można łatwo zdobyć odpowiedniego pracownika.

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy

agencja zatrudnienia pracowników z ukrainyPracownicy z Ukrainy są dobrze postrzegani, ponieważ pracodawcy twierdzą, że wykonują swoją pracę zgodnie ze standardami wysokiej jakości. W dodatku trzeba przyznać, że z ekonomicznego punktu widzenia także jest to korzystne. Agencja zatrudnienia pracowników z Ukrainy skupia sobie na pozyskiwaniu odpowiednich fachowców, badaniu ich kariery dotychczasowej kariery zawodowej oraz zapewnianiem dobrych warunków pracy na terenie kraju. Taka agencja nie tylko przegląda CV pracowników, ale także zapewnia im transport do naszego kraju, pośredniczy pomiędzy osobami wynajmującymi lokal mieszkalny. Wiadomo, że taka agencja zajmuje się także sprawami formalnymi. Oficjalnie pracownicy z Ukrainy zatrudnieni są przez agencję, a ona wysyła ich w formie delegacji do pracy w danym zakładzie. Mowa zarówno o pracownikach fizycznych, jak i takich, którzy wykonują pracę umysłową. Trzeba przyznać, że jest to najwygodniejsze rozwiązanie dla przedsiębiorców.

Według statystyk przeciętny pracownik z Ukrainy spędza u nas w kraju około trzech lat. Jest to wystarczający okres, aby taki człowiek dobrze przyswoił wiedzę, a także okazał się przydatny dla przedsiębiorstwa. Warto jest zdecydować się na korzystanie z agencji, ponieważ firma dzięki temu może skupić się na innych zadaniach. Wiadomo, że zawsze są inne rzeczy do wykonania.