Montaż drzwi Lublin

Pożar w budynku gdzie robiono montaż drzwi w Lublinie

Wczoraj wczesnym rankiem, około godziny szóstej trzydzieści, w jednej z fabryk parkietów i drzwi drewnianych wybuchł pożar. Prace w fabryce trwały już tego dnia od godziny szóstej ale na szczęście pożar został w porę zauważony i wszystkim pracownikom udało się bezpiecznie z budynku wyjść, dzięki czemu nikomu nic się nie stało.

Montaż drzwi w Lublinie, a pożar

Montaż drzwi LublinNiestety nie udało się już to z samą fabryką. Sporych rozmiarów budynek w którym robiono montaż drzwi Lublin oraz parkiety i podłogi drewniane spłonął właściwie w całości. Dziś na teren spalonej fabryki weszła specjalna ekipa specjalistów mająca stwierdzić czy mury, które pozostały nadają się jeszcze do odbudowy czy też będą musiały zostać wyburzone ze względu na swój zły stan. W fabryce w momencie kiedy wybuchł pożar przebywało około pięćdziesięciu osób, pożar zauważył jeden z mężczyzn – z jego relacji wynika, iż do pożaru doszło przez zwarcie w jednej z maszyn produkcyjnych. Jak powiedział, usłyszał głośny dźwięk, który wdany został przez maszynę, najprawdopodobniej doszło w niej do starcia dwóch metalowych elementów na skutek czego pojawiły się iskry ognia, które przemieściły się na stojące obok materiały produkcyjne. Niestety były one łatwo palne, więc wystarczyła jedna mała iskra aby doszło do pożaru. Jak przyznają pracownicy, uratowała ich jedynie szybka reakcja kolegi, który wiedział jak się zachować w takiej sytuacji gdyż ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko.

W fabryce znajdowało się całe mnóstwo łatwopalnych środków czy materiałów, które muszą być stosowane przed montażem drzwi czy podłóg. Nadal badane są także przyczyny wypadku a właściwie przyczyny nieprawidłowego działania maszyny, która doprowadziła do pożaru.