pomniki granitowe

Pomnik granitowe i ich pielęgnacja

Kamień to materiał bardzo twardy i bardzo trwały, ale mimo tego może się zniszczyć, tak jak każdy inny materiał. Dlatego tez powinniśmy zadbać o to, by zawsze był on dobrze wyglądający i zadbany.

Pomniki granitowe są lepsze niż marmurowe

pomniki granitoweW naszych domach często są elementy z kamienia, takie jak obudowy kominkowe, parapety czy blaty w kuchniach. Jednak mimo tego kamień najczęściej jest wykorzystywany w kamieniarstwie, czyli produkuje się z niego nagrobki granitowe. Takie nagrobki są jak wiadomo narażone na różne, niesprzyjające czynniki atmosferyczne, więc trzeba zadbać o to, by przetrwały one jak najdłużej. Jednak jak to zrobić? Trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie kamienia. Na pewno sam w sobie powinien być on zabezpieczony przed takimi rzeczami, jednak my również możemy zakonserwować go środkami chemicznymi. Łagodnymi, żeby nie zniszczyć warstwy kamienia ani go nie porysować. Pomniki granitowe są bardziej odporne niż te marmurowe, które są mało odporne na wodę, jednak jak już było wspominane, wszystko am prawo się zniszczyć. Do tego powinniśmy zadbać również o czyszczenie nagrobków. Najłatwiej jest zgarnąć z nich liście i gałązki, jak również piasek, nasypany przez wiatr. Jednak dobrze jest też mieć również środki do pielęgnacji kamienia. Są one dosyć łagodne, ale skutecznie usuwaną wszelkie zanieczyszczenia.

Przede wszystkim są to osady powstałe przez kwiaty, które zostawiają obwódkę koło doniczki, a także spadające płatki często się pozlepiają i niesprzątnięte mogą tymczasowo odbarwiać to miejsce. Dlatego też dbajmy o kamień.

Więcej info na: https://www.pracowniakamieniarska.pl/